BLOK TRENDY /7.10

 

Prelegenci: Ewa Mierzejewska (Dom & Wnętrze), Zuzanna Mikołajczyk (Mikomax), Joanna Real-Studzińska i Beata Kwiatkowska (Make Home Easier), Maurizio Burrato (Interprint), Artur Śleziak (Chors), Joanna Gralewska (MDD), Marta Krupińska (VOX)
Kiedy: 07.10 (sobota), 10:00-12:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala wykładowa

Seria dynamicznych wystąpień o trendach w projektowaniu wnętrz. Prezentacje poprowadzą przedstawiciele firm z branży wzorniczej, jak i dziennikarze oraz specjaliści.

10:00-10:20
Przeżyjmy to jeszcze raz. Jak zmieniały się polskie wnętrza prywatne od lat 90. do dziś, Ewa Mierzejewska - redaktor naczelna dwumiesięcznika „Dom&Wnętrze”

„Cofnijmy się do 1991 roku. Jesteśmy niecałe dwa lata po Okrągłym Stole, w wirze przemian politycznych i cywilizacyjnych. Cieszymy się świeżo zdobytą wolnością. A co dzieje się w naszych domach?" - tak zaczyna swoją opowieść redaktor naczelna najdłużej ukazującego się na polskim rynku magazynu o wnętrzach. W oparciu o archiwalne zdjęcia i artykuły z lat 1991-2017 przedstawi historię zmian, jakie zachodziły w polskich domach i mieszkaniach prywatnych w tym okresie. Zobaczymy, od czego zaczęło się nowoczesne projektowanie wnętrz w naszym kraju. Ewa przypomni, co było modne 5, 10 i 20 lat temu, a także sprawdzi, co przetrwało próbę czasu.

Ewa Mierzejewska
Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem, ekspert w dziedzinie designu i urządzania wnętrz, z wykształcenia historyk sztuki. Od 1 sierpnia 2016 roku pełni funkcję redaktor naczelnej magazynu „Dom & Wnętrze”, gdzie pracowała na tym samym stanowisku w latach 2007-2013. Miłośnikom pięknych wnętrz znana jest jako autorka i prowadząca programy telewizyjne na kanale Domo+ („Dom i wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, „Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”). Obecnie regularnie występuje jako ekspert od tematyki urządzania wnętrz w "Dzień Dobry TVN”. Właścicielka portalu i bloga ewaiwnetrze.pl, którego celem jest propagowanie najwyższej klasy designu w Polsce. Co roku organizuje duże wydarzenie pod nazwą STREFA DESIGNU Ewa & Wnętrze na Targach Dom Inteligentny (następna edycja w marcu 2017). Pełni rolę konsultanta, szkoleniowca i jurora konkursów.

10:20-10:35
Wolność Tomku w swoim domku – czyli dlaczego pracownicy wybierają elastyczność, Zuzanna Mikołajczyk – Mikomax

Jeżeli praca to nasz drugi dom, to musi to być miejsce w którym czujemy się dobrze, komfortowo i pewnie. Gdzie, w zależności od potrzeb oraz wykonywanych zadań, możemy ustalić czas oraz wybrać odpowiednie miejsce do tego przeznaczone. Gdzie w parze z wymaganiami, jakie są nam stawiane, idzie zaufanie oraz elastyczny model pracy. Gdzie możemy decydować czy potrzebujemy pracować w skupieniu, zespołowo czy też po prostu chwilę odpocząć. Zapraszamy na nasze wystąpienie, po którym spojrzysz na swoją pracę od.NOWA.

Zuzanna Mikołajczyk
Dyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu i sukcesorka Mikomax Smart Office, firmy specjalizującej się w optymalizacji przestrzeni biurowych, która realizowała projekty aranżacji przestrzeni m.in. dla EY, Qatar Airways czy Narodowego Banku Polskiego. Zuzanna Mikołajczyk specjalizuje się w propagowaniu i wprowadzaniu w życie idei przywództwa w przestrzeni pracy, zgodnie z zasadami New Ways of Working. Jest członkiem międzynarodowych organizacji New Ways of Working oraz International Facility Management Association.

10:35-10:50
5 mocnych trendów od Ceramiki Paradyż na nadchodzący rok. Stylowe wnętrza 2018, Joanna Real-Studzińska i Beata Kwiatkowska (Make Home Easier na zaproszenie Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż)

Beata Kwiatkowska i Joanna Real Studzińska: na co dzień projektantki wnętrz i stylistki. Wyrwały się ze szponów korporacji, by nie ograniczać dłużej swojej kreatywności. Pasja połączyła je w 2009 roku i już jako duet stworzyły studio projektowe zajmujące się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych oraz komercyjnych. Dziś projektują, prowadzą bloga wnętrzarskiego i są dumne z tego co robią. Razem zdobywały doświadczenie zawodowe nie tylko w Polsce, ale także w Meksyku, Szwecji, Norwegii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Gdyby jednym zdaniem miały określić wartości, jakimi kierują się w pracy, to brzmiałoby ono tak: „Naszą najwyższą wartością jest dobra organizacja pracy, terminowość i kreatywność w oferowanych usługach."

10:50-11:05
Wyróżnij się w czasach zmiany, Maurizio Burrato – Interprint

Wyróżnienie i transformacja
Wydaje się, że najlepszym sposobem na przetrwanie w dobie zmiany jest Wyróżnianie się.
Bycie innym to stan umysłu, mentalność, poświęcenie. Można powiedzieć, że Wyróżnianie się jest Transformacją, ponieważ ilustruje adaptację do zmieniającego się w szybkim tempie życia. Tę umiejętność nabywa się dzięki słuchaniu i obserwacji, zaangażowaniu i pokorze. Czy jesteśmy gotowi na odmienność? A nasza firma? Jak możemy promować zmiany wokół nas? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania wspólnie, ponieważ, choć króluje konformizm, zwycięża wyjątkowość.

Maurizio Burrato
Urodził się w 1966 w Pinerolo we Włoszech. Studiował Industrial Design w Istituto Tecnico M. Buniva w Pinerolo w prowincji Turyn. W latach 1994–2013 pracował jako R&D manager oraz manager sprzedaży w różnych firmach z branży producentów MFC i HPL/CPL. Od 2013 roku jest członkiem zespołu projektowego firmy Interprint.

11:05-11:20
Projektowanie światłem, Artur Śleziak – Chors

W swoim wykładzie chcę pokazać, jak ważne jest dobranie rodzaju światła do planowanej inwestycji. Opowiem, jakie korzyści płyną z doboru odpowiedniego oświetlenia i jak można przełożyć to na poziom satysfakcji z realizowanego projektu

Artur Śleziak
Współzałożyciel marki Chors. Główny kreator linii wzorniczej marki, pasjonat światła.

11:20-11:35
Aranżacja biura ważnym elementem działań Employer Branding, Joanna Gralewska - dyrektor handlowa w MDD

Atrakcyjnie wyglądające biuro może nie tylko zaimponować klientom, lecz również udowodnić naszą wiarygodność biznesową. Dobrze zaprojektowane miejsce pracy ma też kluczowe znaczenie dla wydajności i efektywności pracowników. Dobry projekt wnętrza biura łączy nowoczesną formę i funkcjonalność w taki sposób, aby było ono przytulne, estetyczne, funkcjonalne i wygodne jednocześnie. Nie bez powodu aranżacja miejsca pracy stała się jednym z ważniejszym działań w procesie budowania marki pracodawcy i przyciągania talentów.

Joanna Gralewska
Od października 2016 roku menedżer sprzedaży Spółki MDD zaliczanej do grona największych polskich producentów mebli i rozwiązań aranżacji wnętrz biurowych. Przed MDD, przez 10 lat zdobywała doświadczenie sprzedażowe i menedżerskie w Martela Group, a wcześniej przez 7 lat w Lafarge Nida Gips. Obecnie, jest odpowiedzialna wraz z zespołem za budowanie nowej strategii działania MDD oraz tworzenie, wprowadzanie i zarządzanie nowym modelem sprzedaży w Polsce. Na co dzień współpracuje z inwestorami, architektami, deweloperami, agentami nieruchomości, operatorami budynków oraz kluczowymi Klientami i Partnerami Biznesowymi MDD. Z wykształcenia magister inżynier, absolwentka Politechniki Łódzkiej.

11:35-12:00
Po pierwsze diagnoza. Mądre projektowanie, Marta Krupińska - VOX

Marta Krupińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w zakresie projektowania produktu i form przemysłowych. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury za wyróżniające osiągnięcia w nauce. Zdobywczyni I miejsca w projekcie konkursowym: ‘Idee Projektowe – HANSGROHE 2006’ oraz Nagrody Grand Prix XXVI edycji konkursu im. Marii Dokowicz za najlepszy dyplom magisterski. Dysponuje kwalifikacjami w zakresie projektowania - przede wszystkim produktu oraz grafiki użytkowej. Od kilku lat na stałe współpracuje z marką VOX, dla której zaprojektowała kolekcje HiFi, Young Users, Smart oraz najnowszą - Simple.
Myślenia „Less is more” nauczyła się w biurze projektowym PHOENIX DESIGN w Stuttgarcie (Niemcy) i tego myślenia się trzyma. Należy do Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (SPFP, Warszawa), zrzeszającego profesjonalistów w dziedzinie projektowania. Dalej swoją wiedzę w zakresie zarządzania wzornictwem poszerzyła na innowacyjnych studiach menadżerskich Design Management w WSNHiD w Poznaniu. Jej projekty pokazywane były na wielu wystawach: EkiZ (Stuttgart), DESIGN PL (Warszawa), C.K. 'Zamek' czy Galeria Miejska ‘ARSENAŁ' (Poznań). Pracowała dla takich marek jak: Hansgrohe, BASF, Brovaria, Rockwool, Irving itd. Dziś współpracuje z marką VOX w metodologii Design Thinking. Jest właścicielem firmy projektowej Doto Form, którego claim to “Design Playground”. Plac zabaw designu. “Zabawa dostarcza przyjemności, pobudza kreatywność i poszerza dotychczasowe granice”. - wyjaśnia projektantka. “Swoboda działania pozwala dogłębnie zrozumieć pragnienia, emocje i na nie oddziaływać. Produkty otrzymują nowe znaczenie, a innowacja wzbudza pozytywną identyfikację. Fundamentalna jednak jest funkcjonalność oraz prostota – bez zbędnych dekoracji! Funkcja, znaczenie, logika, precyzja, ekologia, ekonomia, estetyka, uniwersalność sprawiają, że design jest odpowiedzialny i broni się sam. Wszystkie te składowe czynią design ponadczasowy”. To jest jej cel.

 

 

>
>