Grand Hotel

Grand Hotel

Grand Hotel oferuje specjalne ceny dla wszystkich gości festiwalu. Na hasło „ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL” obowiązuje 15% zniżki od cen standardowych na rezerwacje w terminie 19–27.05.2018 r.
Wystarczy podać hasło przy rezerwacji w recepcji.

Grand Hotel, znajdujący się przy ulicy Piotrkowskiej 72, to cieszący się najdłuższą historią hotel w Łodzi – funkcjonuje nieprzerwanie od 129 lat! Od samego początku działalności Grand Hotel jest synonimem prestiżu i elegancji. Przez długie lata niekwestionowanie wiódł prymat w mieście, trwale współtworząc jego historię. Wnętrza hotelu gościły m.in. Henryka Sienkiewicza, Helenę Modrzejewską, Jana Kiepurę, Stefana Jaracza, Kornela Makuszyńskiego, Władysława Broniewskiego, Zofię Nałkowską, Jana Brzechwę czy Krzysztofa Pendereckiego.

Okazały budynek powstały w drugiej połowie XIX wieku ma za sobą skomplikowane dzieje. Początkowo mieścił fabrykę wyrobów wełnianych i bawełnianych Ludwika Meyera, a rolę domu gościnnego zaczął pełnić w 1887 roku. Sale balowe – Malinowa i Złota – powstały prawdopodobnie w trakcie przebudowy w latach 1911–1913. Przed wybuchem I wojny światowej otwarto w hotelu kino, które funkcjonowało aż do końca lat trzydziestych. W latach 1945–1947 w sali tej mieścił się teatr „Syrena", a od 1965 do 1988 Teatr 7.15.

Hotel został umieszczony w fabule powieści „Ziemia obiecana” Władysława Reymonta. Przed nim, na ul. Piotrkowskiej, znajduje się Aleja Gwiazd. Apartamenty noszą imiona aktorów polskich, którzy w hotelu gościli: Beaty Tyszkiewicz, Jana Machulskiego, Krystyny Jandy, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Daniela Olbrychskiego, Jerzego Stuhra oraz apartament Artura Rubinsteina.

W roku 2010 Grand Hotel stał się własnością grupy Likus Hotele, która by kontynuować tradycje, oddała go do dyspozycji gości w obecnym standardzie. W najbliższym czasie poddany zostanie stopniowej rewaloryzacji, by mógł sprostać wymaganiom pięciogwiazdkowych hoteli. Remont ma za zadanie nie tylko odświeżyć cały obiekt, ale również przywrócić blask sali teatralnej, która będzie w przyszłości pełnić wiele funkcji.

Kontakt:
Hotel Grand
ul. Piotrkowska 72, Łódź
grand@hotel.com.pl
tel. +48 12 424 34 21
grand.hotel.com.pl