Czy można zamieszkać w fabryce? 18.00 – 20.00

Prowadzenie: Tu było tu stało – Patrycja Jastrzębska, Katarzyna Żaczek
Kiedy: 18.05.2019 (sobota) godz. 18.00-20.00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A218
Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat
Liczba uczestników: 15 dzieci
Zapisy: poprzez formularz rejestracyjny https://form.jotformeu.com/91133893158361

Czy można zamieszkać w fabryce? Architektoniczne eksperymenty
Podczas zajęć zapoznamy się z budowlami fabrycznymi i przemysłowymi, które już nie są dłużej potrzebne. W pewnym momencie historii, architekci chcieli aby także nasze domy i szkoły wyglądały prawie jak fabryki! Zapoznamy się z pojęciem rewitalizacji, które jest podstawą dzisiejszej nauki o mieście.

Patrycja Jastrzębska – historyczka sztuki, arteterapeutka. Animatorka kultury działająca w obszarze dziedzictwa architektonicznego oraz na rzecz poprawy jakości przestrzeni miejskiej i edukacji architektonicznej. Autorka projektu "Tu było, tu stało" (TBTS) dotyczącego architektury Warszawy po 1989 r. i zmian w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni cykli warsztatów projektowych skierowanych dla dzieci: "Przypadek miasto", "Moje miasto Warszawa", „Planeta Miasto”. Autorka inicjatywy Tu było, tu stało dotyczącej przestrzeni miejskiej i dziedzictwa warszawskiego oraz prezeska Stowarzyszenia Masław.


Katarzyna Żaczek – architekt, edukator, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Universita IUAV di Venezia. Jako edukator prowadzi zajęcia dla dzieci związane z szeroko pojętą edukacją przestrzenną oraz architektoniczną. Projektuje z zawodu, uczy z pasji.

>
>