Kanały i tunele podziemne / 18.05

Prowadzenie: Koda Kids
Kiedy: 18.05.2019 (sobota) godz. 13.00-15.00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A218
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat
Liczba uczestników: 15 dzieci
Zapisy: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Warsztat kierowany jest do dzieci chcących poznać wspaniałe konstrukcje jakie kryje Łódź. Zastanowimy się czy pod ziemią może schować się katedra, a może nawet rzeka? Skąd się bierze woda w kranie i co do tego ma architektura, bo właśnie nią będziemy się zajmować. Uczestnicy zgłębią, w przystępny sposób, zasady mechaniki budowli i samodzielnie zbudują tunelowe konstrukcje.

KODA KIDS

Grupę KODA kids reprezentują architektki Aleksandra Rus, Katarzyna Zwolak i Edyta Waszak. Chęć popularyzowania architektury wśród szerszej grupy odbiorców stała się impulsem do rozpoczęcia działalności związanej z edukacją architektoniczną najmłodszych. KODA kids rozpoczęła swoją działalność w 2012 r. W swym dorobku ma wiele warsztatów zrealizowanych dla dzieci, m. in. na festiwalach „Gdynia Design Days”, „Kids Love Design” i „Westival” w Szczecinie, jak również we współpracy z Filharmonią Szczecińską im. Mieczysława Karłowicza oraz Stowarzyszeniem „LAS Sztuki” w galerii „Tworzę się”. W 2018 roku KODA kids została uhonorowana za swą działalność nagrodą ArchPRO, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Szczecin.

Warsztaty będą prowadziły:

Edyta Waszak - architekt, absolwentka Pedagogiki Tańca na WSH , jedna ze współzałożycielek grupy KODA kids, zajmującej się tworzeniem autorskich programów z zakresu edukacji architektonicznej i kulturowo-społecznej oraz realizacją warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Członek zespołu koordynującego ogólnopolski programu edukacyjny "Kształtowanie przestrzeni" realizowany przez Zachodniopomorską Izbę Architektów.

Katarzyna Zwolak – architekt, współtworząca grupę KODA kids. Pracuje na wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się edukacją architektoniczną, nauką rysunku, malarstwem, zagadnieniami związanymi z projektowaniem dla dzieci oraz architekturą współczesną.

kanaly i tunele podziemne 2

>
>