Malowany talerzyk / 13.00 – 14.00

Prowadzenie: Klaudia Gawin, Dominika Wlazło
Kiedy: 19.05.2019 (niedziela) godz. 13.00-14.00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A111
Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat
Liczba uczestników: 10 dzieci
Zapisy: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Warsztaty "Malowany talerzyk" skierowane są do dzieci. Na przygotowanych wcześniej talerzykach biskwitowych dzieci będą miały możliwość nanieść swój wzór przy pomocy różnych narzędzi:pędzli, wałeczków, gąbek, również stempli. Różnorodność narzędzi i dziecięca wyobraźnia sprawi że wzory będą niepowtarzalne. Następnie talerze zostaną zabezpieczone bezbarwnym szkliwem, wypalone i gotowe do odbioru. Będą się nadawały do kontaktu z żywnością.

Klaudia Gawin - jestem absolwentką ASP w Łodzi i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej - dyplom z ceramiki, uzyskałam tytuł Mistrza z ceramiki - tworzenie wyrobów użytkowych i ozdobnych. Ceramiką zajęłam się dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu i tak już zostało. To co w ceramice najbardziej mnie interesuje to kontakt z żywym materiałem jakim jest glina oraz możliwość ciągłego rozwoju duchowego i artystycznego jaki ona daje. Wielość technik, możliwości i kierunków w obrębie ceramiki sprawia, że nie znudziłam się jeszcze i kto wie czy kiedykolwiek się znudzę. Praca w glinie daje możliwość kontaktu i pracy z ludźmi co jest również dla mnie bardzo istotnym aspektem przygody ceramicznej. Puki co mam świadomość ile jeszcze przede mną nieodkrytych, niezbadanych "ziem".
Pragnę dzielić się tą fascynacją z innymi, w Przychodni prowadzę zajęcia dla dorosłych, szkolenia ze szkliw krystalicznych, kursy tematyczne, wypały raku, naked raku, horse hair, kopermat, szkolenia z komponowania szkliw wysokotemperaturowych. Lubię swoja pracę i czerpię z niej przyjemność.

Dominika Wlazło - absolwentka socjologii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Z gliną związana od pierwszego z nią dotknięcia, które choć przypadkowe to od wielu lat niezmiennie fascynujące. Z ceramiką związana krócej, lecz równie intensywnie. Szanuje jej kapryśność i nieprzewidywalność, w zamian za co ceramika odkrywa przed nią coraz to nowsze spektrum swoich możliwości. W Przychodni Ceramicznej prowadzi zajęcia z dziećmi.
IMG 20180520 104951

>
>