Sznurowanie przestrzeni / 19.05

Prowadzenie: Koda Kids
Kiedy: 19.05.2019 (niedziela) godz. 12.30-14.00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A218
Dla kogo: dzieci w wieku 7-12 lat
Liczba uczestników: 15 dzieci
Rejestracja: poprzez formularz rejestracyjny https://form.jotformeu.com/91134504851351 

SZNUROWANIE PRZESTRZENI

Trudno zobaczyć miasto w całości, ponieważ jest dość rozległe. Dodatkowo, zazwyczaj każdy widzi je inaczej, przez pryzmat przeżytych sytuacji, zakodowanych emocji lub po prostu jest to obraz zapisany w wyobraźni. Inspiracją do warsztatów organizowanych przez KODA kids będzie wybrany fragment z książki Italo Calvino "Niewidzialne miasta".

Sznurowanie to rodzaj połączenia, stworzenia węzłów, linii, swego rodzaju łącznik, wiążący poszczególne kawałki w całość.

Będziemy jak Marco Polo snuć opowieści, rysować fragmenty Łodzi na mapach pamięci i budować sieć połączeń zakodowanych fragmentów miasta. Każdy zbuduje swoją makietę abstrakcyjnego „miasta w mieście”.

Wiek 6-12 lat

KODA KIDS

Grupę KODA kids reprezentują architektki Aleksandra Rus, Katarzyna Zwolak i Edyta Waszak. Chęć popularyzowania architektury wśród szerszej grupy odbiorców stała się impulsem do rozpoczęcia działalności związanej z edukacją architektoniczną najmłodszych. KODA kids rozpoczęła swoją działalność w 2012 r. W swym dorobku ma wiele warsztatów zrealizowanych dla dzieci, m. in. na festiwalach „Gdynia Design Days”, „Kids Love Design” i „Westival” w Szczecinie, jak również we współpracy z Filharmonią Szczecińską im. Mieczysława Karłowicza oraz Stowarzyszeniem „LAS Sztuki” w galerii „Tworzę się”. W 2018 roku KODA kids została uhonorowana za swą działalność nagrodą ArchPRO, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Szczecin.

Warsztaty będą prowadziły:

Edyta Waszak - architekt, absolwentka Pedagogiki Tańca na WSH , jedna ze współzałożycielek grupy KODA kids, zajmującej się tworzeniem autorskich programów z zakresu edukacji architektonicznej i kulturowo-społecznej oraz realizacją warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Członek zespołu koordynującego ogólnopolski programu edukacyjny "Kształtowanie przestrzeni" realizowany przez Zachodniopomorską Izbę Architektów.

Katarzyna Zwolak – architekt, współtworząca grupę KODA kids. Pracuje na wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się edukacją architektoniczną, nauką rysunku, malarstwem, zagadnieniami związanymi z projektowaniem dla dzieci oraz architekturą współczesną.

sznurowanie przestrzeni 1sznurowanie przestrzeni 2

 

>
>