W gąszczu ulic i budynków

Prowadzenie: Koda Kids
Kiedy: 18.05.2019 (sobota) godz. 10.00-12.00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, sala A218
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat
Liczba uczestników: 15 dzieci 
Zapisy: poprzez formularz rejestracyjny BRAK WOLNYCH MIEJSC

W GĄSZCZU ULIC I BUDYNKÓW

Gąszcz ulic i budynków tworzy pewną strukturę miasta. W nawiązaniu do książki - znanego duńskiego urbanisty Jana Gehl'a - pt. „Życie między budynkami”, wspólnie z dziećmi zastanowimy się czego potrzebuje człowiek w tym gąszczu, jak chcielibyśmy spędzać czas w mieście, jakie rodzaje wypoczynku i rekreacji możemy zaproponować dla ludzi w mieście aby życie między budynkami było dla ludzi przyjemniejsze.

Warsztat rozpocznie się od prezentacji idei, koncepcji i realizacji przyjaznych przestrzeni miejskich, następnie dzieci zrealizują na makietach przestrzeń według swojej koncepcji na wybranym fragmencie swojej najbliższej przestrzeni.

Wiek 6-12 lat

KODA KIDS

Grupę KODA kids reprezentują architektki Aleksandra Rus, Katarzyna Zwolak i Edyta Waszak. Chęć popularyzowania architektury wśród szerszej grupy odbiorców stała się impulsem do rozpoczęcia działalności związanej z edukacją architektoniczną najmłodszych. KODA kids rozpoczęła swoją działalność w 2012 r. W swym dorobku ma wiele warsztatów zrealizowanych dla dzieci, m. in. na festiwalach „Gdynia Design Days”, „Kids Love Design” i „Westival” w Szczecinie, jak również we współpracy z Filharmonią Szczecińską im. Mieczysława Karłowicza oraz Stowarzyszeniem „LAS Sztuki” w galerii „Tworzę się”. W 2018 roku KODA kids została uhonorowana za swą działalność nagrodą ArchPRO, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Szczecin.

Warsztaty będą prowadziły:

Edyta Waszak - architekt, absolwentka Pedagogiki Tańca na WSH , jedna ze współzałożycielek grupy KODA kids, zajmującej się tworzeniem autorskich programów z zakresu edukacji architektonicznej i kulturowo-społecznej oraz realizacją warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Członek zespołu koordynującego ogólnopolski programu edukacyjny "Kształtowanie przestrzeni" realizowany przez Zachodniopomorską Izbę Architektów.

Katarzyna Zwolak – architekt, współtworząca grupę KODA kids. Pracuje na wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się edukacją architektoniczną, nauką rysunku, malarstwem, zagadnieniami związanymi z projektowaniem dla dzieci oraz architekturą współczesną.

w gaszczu ulic i budynow>
>