Ceramika Paradyż Mecenasem Łódź Design Festival 2017

11/08
Ceramika Paradyż Mecenasem Łódź Design Festival 2017

Ceramika Paradyż Mecenasem Łódź Design Festiwal

Ceramika Paradyż, firma znana z aktywności na rzecz kultury i sztuki, od samego początku zaangażowana jest w projekt Łódź Design Festiwal i już od 11. lat aktywnie wspiera to wydarzenie. W tym roku po raz 10. będzie pełnić zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu.


Obecnie Festiwal to jedno z największych wydarzeń związanych z szeroko pojętym designem nie tylko w Polsce, ale także i w tej części Europy. Już od pierwszej edycji byliśmy świadkami przekroju osiągnięć polskiego wzornictwa, wspaniałych wystaw i prezentacji. - Organizacja tak dużej imprezy bez wsparcia miasta Łodzi, wolontariuszy czy partnerów biznesowych, takich jak Ceramika Paradyż nie byłaby możliwa. Dlatego też jesteśmy w pełni odpowiedzialni za to wydarzenie i nie odbierając ogromnych zasług jego organizatorom, w pewnym sensie czujemy się także autorami tego sukcesu – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Odważna wystawa Mecenasa

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest OD.NOWA. W marcu 2016 roku Ceramika Paradyż również w pewnym sensie narodziła się OD.NOWA. Nastąpiła wówczas zmiana struktury właścicielskiej firmy, a pełna kontrola nad przedsiębiorstwem przeszła w ręce rodziny Państwa Tępińskich. Był to początek szeregu pozytywnych zmian w firmie, począwszy od uruchomienia nowych technologii, wprowadzenia kolejnych produktów, które zostały bardzo dobrze odebrane przez rynek, aż po zupełnie nowe podejście do działań marketingowych. Szacunek, odwaga w realizacji zadań i otwartość w kreowaniu nowych pomysłów to nowe wartości, które są świadectwem trwających zmian oraz wyrazem nowej wrażliwości artystycznej. Dowodem na to będzie w tym roku przewrotna, zarażająca dobrą energią wystawa Mecenasa, która ma zachęcić zwiedzających do rozwinięcia hasła tegorocznej edycji festiwalu. Czym dla Ciebie jest Od.Nowa i jak ją rozumiesz? Dodatkowo, spróbuje nakłonić do nieskrępowanej zabawy bez żadnych ograniczeń wiekowych. Wszystko to w surrealistycznym wydaniu, nieco z przymrużeniem oka, idealnie wpisując się w obchody stulecia awangardy polskiej. – Festwial z języka łacińskiego oznacza coś radosnego, wesołego, świątecznego. I tak też chcemy kompleksowo podejść do całej naszej obecności na tegorocznej edycji Łódź Design Festiwal. Chcemy, aby nasza odważna wystawa była postrzegana jako nowe spojrzenie w pojmowaniu artystycznej formy i stylu naszej firmy – dodaje Tomasz Popielawski.

Pozostałe aktywności Mecenasa

3.10 (WTOREK) godz. 18.00
Wręczenie nagrody Prezes Zarządu Adama Tępińskiego w konkursie „Make me!”, w którym Ceramika Paradyż od lat funduje nagrodę główną - Paradyż Award o wartości 20 000 złotych.

5.10 (CZWARTEK) ARCHIBLOK
Architektura & Ceramika- nowe rozwiązania w obliczu zmieniających się wyzwań designu XXI wieku.(10 min) Power speech Rafała Domaradzkiego, Dyrektora Kreatywnego Ceramiki Paradyż

7.10 (SOBOTA) BLOK TRENDY:
5 mocnych trendów od Ceramiki Paradyż na nadchodzący rok. Stylowe wnętrza 2018.
Power Speech Joanny Real– Studzińskiej i Beaty Kwiatkowskiej z bloga Make Home Easier na specjalne zaproszenie Mecenasa Festiwalu

7.10 (SOBOTA) BLOK TRENDY:
Projekt szyty na miarę. Wyzwania projektanta w obliczu nowych oczekiwań świadomego klienta. Wykład Agnieszki Biernat, architekta Ceramiki Paradyż,

8.10 (NIEDZIELA) AWANGARDA MIEJSKA
blok pod patronatem Mecenasa Festiwalu

8.10 (NIEDZIELA) 15.00 – 18.00 Mozaikowe wariacje z Ceramiką Paradyż
Warsztat dla dzieci


Kontakt dla mediów:

Tomasz Popielawski Daiana Esenwa-Lendzion
Rzecznik Prasowy Menedżer ds. PR
Tel.: 519 519 075 / 44 736 42 88 Tel.: 605-048-217
e-mail: tpopielawski@paradyz.com.pl e-mail: d.esenwa@sfera-pr.pl
Ceramika Paradyż Sp. z o.o. ul. Ujezdzka 23 Sfera Group Sp. z o.o. Al. Kasztanowa 3a
97-200 Tomaszów Mazowiecki 53-125 Wrocław

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący producent płytek ceramicznych w Polsce. Od 28 lat tworzy produkty zaprojektowanie świadomie i z odwagą jaka jest niezbędna do kreowania trendów. Kolekcje produktowe Grupy Paradyż są komplementarne, oferując klientom płytki ścienne, podłogowe oraz elementy ozdobne w wielu formatach. Zapleczem produkcyjnym Grupy Paradyż jest pięć zakładów, których parki technologiczne należą do najnowocześniejszych w Europie. Grupa Paradyż zatrudnia 1700 pracowników, będąc tym samym jednym z największych pracodawców w regionie. O sile przedsiębiorstwa stanowią trzy marki własne – Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz My Way Paradyż Group – propozycja dla klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa. Grupa Paradyż śmiało sięga po najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Red Dot Design Award 2016, tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki 2016, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie Najwyższa Jakość Quality International, Wielka Perła Ceramiki UE 2016 z Diamentami oraz nagroda za kolekcję Elanda / Elando w międzynarodowym konkursie iF Design 2017. Liczne wyróżnienia potwierdzają przewodnią rolę Ceramiki Paradyż nie tylko na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Grupa Paradyż to także wizytówka polskiego przemysłu na świecie, której produkty zyskują uznanie klientów w ponad 50 krajach świata.