02/02
Grupa Paradyż wyprodukuje płytki w nowej technologii

Grupa Paradyż, od lat znana z inwestycji w nowe technologie, uruchomi w jednej ze swoich spółek - Paradyż Sp. z o.o. nową linię do produkcji płytek wielkoformatowych. Technologia Continua+, autorstwa uznanego włoskiego producenta maszyn ceramicznych - firmy SACMI, otwiera przed firmą zupełnie nowe możliwości produkcyjne.

kolaz

Główną zaletą zastosowania technologii jest produkcja wysoko zaawansowanych produktów. Rozwiązanie umożliwia produkcję wielkoformatowych slabów i płytek gresowych w szerokim zakresie formatów zróżnicowanych pod względem powierzchni, jak i o wyższych parametrach użytkowych, nieosiągalnych przy tradycyjnych produktach. Zastosowanie nowoczesnego systemu zasypników i cyfrowego nadruku na sucho gwarantuje zupełnie nowe możliwości zdobnicze powierzchni płytek. Kolejną zaletą technologii Continua+ jest jej bardzo wysoka wydajność. Zmiana produkowanego formatu czy parametrów, takich jak np. grubość, wymaga jedynie modyfikacji ustawień oprogramowania, a nie jak w przypadku tradycyjnej metody, zamknięcia linii produkcyjnej i wymiany formy na nową. Instalacja linii produkcyjnej Continua+ w Zakładzie Produkcyjnym Paradyż Sp. z o.o rozpoczęła się pod koniec listopada 2016 roku. Pierwsze próby produkcyjne zaplanowano w połowie lutego 2017 roku. Rozpoczęcie produkcji płytek w oparciu o nowoczesną technologię planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2017 roku. Ostatnio mieliśmy przyjemność odwiedzić zakłady produkcyjne wraz z Centrum Handlowo-Logistycznym Grupy Paradyż – dziękujemy za ciekawe doświadczenie, zachwyciła nas pełna automatyzacja Centrum Logistycznego, imponująca inwestycja na terenie ŁSSE - poczuliśmy się jak w filmie Gwiezdne Wojny.

Dziękujemy, zespół ŁDF.

Z przyjemnością informujemy, że Ceramika Paradyż została podwójnie uhonorowana: tytułem „Budowlana Firma Roku 2016” oraz wyróżnieniem specjalnym „Osobowość Branży Budownictwo 2016”, przyznanym Prezesowi Zarządu Adamowi Tępińskiemu podczas uroczystej gali rozdania nagród XIV edycji konkursu miesięcznika Builder.

od prawej Prezes Zarzadu Adam Tepinski oraz Wiceprezes Zarzadu ds. Han...