30/01
Spółdzielnia PR odpowiedzialna za komunikację Łódź Design Festival 2018

 

../Documents/spoldzielniapr/logotypy_spoldzielnia/SPOLDZIELNIA_PR_logo/logo/logo_spr.jpg

Spółdzielnia PR odpowiedzialna za komunikację Łódź Design Festival 2018

Koncepcja komunikacji 12. edycji Festiwalu Designu w Łodzi zaproponowana przez Spółdzielnię PR wygrała w konkursie ofert zorganizowanym przez Łódź Art Center – organizatora wydarzenia. Współpraca rozpoczęła się w połowie stycznia i potrwa do końca maja 2018 r. ma charakter projektowy.

Łódź Design Festival to najbardziej prestiżowe i najczęściej odwiedzane wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce (potwierdzają to m.in. badania „Diagnoza stanu design” przeprowadzone na zlecenie PARP w 2015r. i raport “Zaprojektowane w Polsce. Analiza potencjału ekonomicznego polskiego rynku wzornictwa” zrealizowany przez Biuro Badań Społecznych Question Mark w 2017r.). Skierowane jest do projektantów, architektów, studentów, a także mieszkańców Łodzi i innych osób zainteresowanych wzornictwem. Jego celem jest promocja idei designu, edukacja odbiorców i integracja środowiska. W programie Festiwalu najmocniejszym akcentem są wystawy tematyczne, spotkania z międzynarodowymi autorytetami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje, wykłady, warsztaty. Każda edycja ma swoją specyfikę, Festiwal ewoluuje. Tegorocznej 12. edycji przypisane jest hasło Refleksje.

W ramach współpracy z Festiwalem Spółdzielnia PR odpowiedzialna jest za stworzenie strategii i planu komunikacji, realizację działań z zakresu influencer relations, a także media relations – w tym prowadzenie biura prasowego, organizację spotkań prasowych oraz koordynację działań podczas wydarzenia.

>- Łódź Design Festival odradza się w tym roku w nowym terminie, na wiosnę - 19-27 maja. Wraz ze zmianą terminu zmienia się formuła wydarzenia. W odróżnieniu od pozostałych imprez branżowych, które skupiają się na wybranych dziedzinach projektowania i skierowane są do dedykowanego grona specjalistów, celem Łódź Design jest dostarczenie wiedzy o kierunkach rozwoju współczesnego projektowania. Festiwal śledzi trendy, snuje prognozy na przyszłość, zadaje pytania, a swą propozycję wystaw i wydarzeń towarzyszących kieruje do wszystkich - zarówno specjalistów z branży, jak i dla aktywnych użytkowników, ciekawych świata i miłośników designu. Festiwal udowadnia, że projektowanie stanowi odpowiedź na problemy i potrzeby współczesnych społeczeństw.

REFLEKSJE są motywem przewodnim tegorocznej, 12. edycji Łódź Design Festival. Będą przyświecać projektantom, kuratorom i markom, z którymi przygotowujemy 12. edycję Łódź Design Festival. Tegoroczną komunikację PR zdecydowaliśmy się powierzyć Spółdzielni PR, specjalistom komunikacji w obszarze designu, natomiast oprawę graficzną festiwalu przygotowuje łódzkie studio projektowe – Grafixpol – mówi Michał Piernikowski dyrektor Łódź Design Festival.

Za realizację działań będzie odpowiadał zespół Spółdzielni PR prowadzonej przez Monikę Tokarską i Anetę Grzegorzewską-Półtorak. Agencja specjalizuje się w komunikacji projektów z obszaru designu i architektury, a także kampanii społeczno-edukacyjnych. W portfolio projektów znajdują się m.in. strategia i realizacja komunikacji dla Bałyku - pierwszej realizacji architektonicznej holenderskiej pracowni MVRDV w Polsce, współpraca z markami NOTI, VOX, Balma, Hilding, IKEA BSC, Polskimi Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. czy pierwszym w Polsce prywatnym centrum designu - Concordia Design. Spółdzielnia PR od 3 lat współtworzy także kampanię społeczno- edukacyjną dla marki JOHNSON’S Baby.
www.spoldzielniapr.com
https://www.facebook.com/spoldzielniaPR/

Więcej informacji:
Monika Tokarska
Współtwórczyni, konsultantka PR
tel. 605 59 81 61
e-mail: monika.tokarska@spoldzielniapr.com

Aneta Grzegorzewska-Półtorak
Współtwórczyni, konsultantka PR
tel. 607 720 351
e-mail: aneta.grzegorzewska-poltorak@spoldzielniapr.com

 

SpoldzielniaPR team