19/03
wyniki make me! 2018

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu.

W tym roku spośród 217 zgłoszeń wybraliśmy 29 projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie.
Tegoroczna edycja obfitowała w projekty z zagranicy, napłynęły zgłoszenia m.in.: z Szwecji, Estonii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Czech, Rosji, Litwy, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajwanu, Francji, Ukrainy, Chorwacji, Holandii, Łotwy, Włoch, Kanady, Białorusi, a nawet z Kolumbii i Australii!

Zakwalifikowani do wystawy:

1. Anna Marciniszyn - Równowaga (Polska)

2. Wiktoria Szawiel - Dychotomia Koloru (Polska)

3. Sarah Wiśniewska - (Nie)pamięć (Polska)

4. Ryan Jasin - Petit Pli - Clothes That Grow (Wielka Brytania)

5. Dominika Pułapa, Agnieszka Pułapa - Minimum (Polska)

6. Melanie Glöcker - Marine Cotton - Factories based on water technologies (Niemcy)

7. Róża Rutkowska (roza janusz) - SCOBY: opakowania, które żyją (Polska)

8. Hannah Burrel - CaneCup (Australia)

9. Anja Lapatsch, Annika Unger - Forgotten Collection (Niemcy)

10. Barbara Szczepanek - Zilustrowane - książka "Demony Słowiańskie" z ilustracjami UV (Polska)

11. Bruno Szenk - eo (Polska)

12. Lisa Palm - „oh, ich möchte mich verschenken“ (eng.: „oh, i want to give myself away") (Niemcy)

13. Michalina Jasińska, Łukasz Lisowski - Ciemna Strona Węgla (Polska)

14. Irena Hołozubiec - Orthocast (Polska)

15. Sylwia Sapała - Stworki - projekt klocków wspomagających kreatywność w wieku przedszkolnym (Polska)

16. Carlijin Veurink - The Production Theatre (Holandia)

17. Iwona Pieczara - Projekt urządzenia wspomagającego proces przemieszczania się dla osób niepełnosprawnych (Polska)

18. Michal Prazsky - The Beer set (Czechy)

19. Maria Żołyńska - "Gutt" Stojak kuchenny na noże (Polska)

20. Nela Maniewska - Stoły W / W (Polska)

21. Patrycja Ochman, Paulina Ochman - OKKA (Polska)

22. Kamil Kowalczyk - EGGy- materiał konstrukcyjny (Polska)

23. Leslie Nooteboom - komorebi (Holandia)

24. Zlatomira Cirhanova Loono - Tactile Didactic Tool (Czechy)

25. Małgorzata Załuska - "Simpla" - Zindywidualizowane, zewnętrzne protezy piersi generowane z wykorzystaniem technologii skanowania oraz drukowania przestrzennego (Polska)

26. Sandra Bejm - Intymność (Polska)

27. Joanna Krokosz - Jelonek - meblozabawka (Polska)

28. Jan Godlewski - Wstawacz (Polska)

29. Nina Wroniecka - Memo – zestaw do codziennej terapii dla osób z chorobą Alzheimera i ich opiekunów (Polska)