Wystawa PolishUp w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

14/06
Wystawa PolishUp w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa PolishUp czynna od 14 czerwca do 2 września 2018 r. 
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
ul. Piotrkowska 282 
Budynek D, I piętro
www.muzeumwlokiennictwa.pl

Wystawa PolishUp
W dniach 19-27 maja 2018 roku podczas Łódź Design Festival można było oglądać wystawę PolishUp, realizowaną w ramach projektu BiznesUp! design made in Poland. Ekspozycja, której kuratorami zostali Agnieszka Jacobson-Cielecka oraz Paweł Grobelny  prezentuje wybrane produkty 40 polskich firm. Wystawę można oglądać ponownie, tym razem od 14 czerwca do 2 września w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w godzinach otwarcia Muzeum.

okladka katalog  

Katalog wystawy PolishUp to prezentacja 40 prężenie działających, polskich marek, odznaczających się kreatywnością i oryginalnym wzornictwem - 20 firm z województwa łódzkiego i 20 z pozostałych województw. Katalog prezentuje  zróżnicowaną ofertę zarówno jeśli chodzi o charakter produktów jak i skalę firm. Możemy w nim zobaczyć zarówno meble, ceramikę, tkaniny, oświetlenie, sprzęt sportowy a nawet zabawki. Wybierając produkty do wystawy PolishUp kuratorzy Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny, kierowali się ich estetyką, ergonomią, oryginalnością oraz komunikacji marki.

ZOBACZ KATALOG

 

 

"Wystawa PolishUp to ważna część projektu BiznesUp! design made in Poland, którego celem jest promocja rodzimego wzornictwa w kraju i za granicą, a także wsparcie międzynarodowej współpracy polskich marek. Prezentujemy 40 produktów wybranych spośród ponad dwukrotnie większej liczby zgłoszeń. Choć formuła, ograniczająca możliwość wyboru jedynie do zgłoszonych obiektów, budziła nasze obawy, nie mogliśmy nie zauważyć, że projekt PolishUp jest naturalną i potrzebną kontynuacją naszych wcześniejszych projektów wystawienniczych (Unpolished, PolishedUp, Moderna. Przemysł+Rzemiosło), które przez ostatnie 10 lat dokumentowały przemiany w polskim projektowaniu.

Łódzka wystawa PolishUp, stała się czwartą wystawą w cyklu, która jednak mniej opowiada o projektantach, a znacznie bardziej o producentach i rynku. Wybierając 40 obiektów (20 z województwa łódzkiego i 20 z pozostałych polskich województw) świadomie stawialiśmy na zróżnicowany charakter firm. Wybraliśmy zarówno duże i doświadczone marki współpracujące z polskimi projektantami (Fameg, Noti), mniejsze firmy, dla których wzornictwo jest ważnym elementem rozwoju i budowania pozycji marki (Many Mornings, Tre product) oraz kilkuosobowe i jednoosobowe studia (August design studio, Tartaruga), które prowadzą kameralną działalność na pograniczu designu i rękodzieła. W selekcji znalazły się także reedycje i reinterpretacje polskiego wzornictwa z lat 60 (Vzór, 366 Concept).

Zależało nam na spójnym charakterze wystawy, prezentującej przede wszystkim przedmioty codziennego użytku. Wybierając produkty, zwracaliśmy uwagę na jakość wzornictwa, ergonomię, estetykę, funkcjonalność i oryginalność. Przyglądaliśmy się również komunikacji marki i produktu, jej spójności, konsekwencji i jakości. Ocenialiśmy zapotrzebowanie i potencjał rozwoju międzynarodowej współpracy. Wystawa PolishUp to prezentacja 40 polskich marek spełniających te kryteria. Bez obaw i z przekonaniem zapraszamy do współpracy z nimi."

Kuratorzy wystawy: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny

logotypy 1000x390 px

Tytuł projektu: Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej województwa łódzkiego poprzez organizację i promocję Łódź Design Festival 2017 i Łódź Design Forum jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 -2020
Cel projektu: Głównym celem projektu jest zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu poprzez organizację i koordynację nowego wydarzenia Łódź Design Forum, jak również przygotowanie kampanii promocyjnej Festiwalu Łódź Design oraz samego Forum.
Wartość ogółem: 1 157 430,00 PLN 
Dofinansowanie: 799 850,00 PLN