Escher – fenomen logicznego designu

WARSZTATY INFORMACJE: tel.: 603 616 494, e-mail: warsztaty@lodzdesign.com


Prowadzenie:
Agnieszka Wojtas, Zuzanna Kała z Fundacji Kolorowo
Organizator: Ceramika Paradyż
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat
Liczba uczestników: 16
Kiedy: 21.05.2018 (poniedziałek), godz. 16:30-18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, sala A121
Rejestracja: poprzez formularz (decyduje kolejność zgłoszeń) https://goo.gl/forms/hc1pq3deonDUXKGm2
Opłata: wstęp dziecka do 12. roku życia za okazaniem biletu/karnetu rodzica/opiekuna; dla dzieci powyżej 12. roku życia wstęp w cenie biletu/karnetu festiwalowego; wstęp dla rodzica/opiekuna do centrum festiwalowego jedynie z biletem/karnetem
Wszystkie materiały niezbędne podczas warsztatów są zapewnione przez Organizatora.


Maurits Escher to najbardziej znany artysta w świecie nauki. Jego twórczość, przemawiając językiem matematyki, do dziś kształtuje wyobraźnię plastyków, grafików komputerowych, filmowców i pasjonatów matematyki. W jego pracach można odnaleźć intrygującą rzeczywistość, pełną sprzeczności i fantazji, ale i matematycznej logiki. Szczególnym obszarem zainteresowań Eschera były tesselacje, czyli parkietaże płaszczyzny lub posadzki.
Celem warsztatów jest zaktywizowanie uczestników na rzecz poznania kultury i historii dzieł Eschera w przełożeniu na współczesne dziedziny edukacji, kultury, mody i designu oraz stworzenie kreatywnych projektów inspirowanych sztuką holenderskiego artysty. Szczególnym tematem zajęć będą tesselacje w przełożeniu na wzornictwo użytkowe (np. glazura, terakota).

>
>