26.05 / Jak zaprojektować nieskończoność?

Prowadzenie: Michał Mazur
Goście: Karolina Wesołowska (Ceramika Paradyż), Janusz Kapusta (projektant)
Kiedy: 26 maja, (sobota) godz. 17:00 – 17:40
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, sala wykładowa

Dobrze zaprojektowana wystawa na festiwalu przykuwa uwagę zwiedzających i wciąga ich w prezentowany temat. Działa na różne zmysły, wzbudza emocje i zapada w pamięć. Opowiada ciekawą historię, niekoniecznie bezpośrednio związaną z daną marką. Daje poczuje wartościowego spędzania czasu. Nie przypomina robienia zakupów.

O tym, jak projektować wystawy i promować marki na festiwalach dizajnu w wywiadzie przeprowadzonym na żywo na scenie Łódź Design Festival opowie Karolina Wesołowska, dyrektor marketingu w Grupie Paradyż. Gościem specjalnym spotkania będzie Janusz Kapusta, twórca K-drona – figury geometrycznej, którą wykorzystano do zbudowania instalacji firmowanej przez Ceramikę Paradyż na Łódź Design Festival 2018. Rozmowę poprowadzi Michał Mazur.

Janusz Kapusta
Urodzony 1951 roku w Zalesiu (powiat kolski) polski rysownik, malarz, scenograf, projektant, filozof, odkrywca K-dronu. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiował także filozofię w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 1981 mieszka w Nowym Jorku. Swoje prace publikował m.in. w “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “The Washington Post”, "The Boston Globe", "Graphis", "Print", "Nature" i "Rzeczpospolita". Opublikował 4 książki, a prace artysty znajdują się w zbiorach wielu muzeów i galerii na świecie m. in. Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Museum of Modern Art w San Francisco, IBM Collection, Muzeum Sztuki w Łodzi. Jest laureatem 40 krajowych i zagranicznych nagród artystycznych.
W 2000 roku artysta odkrył nowe nieznane wcześniej zasady złotego podziału i prezentował je na matematycznych konferencjach amerykańskich i polskich uniwersytetów. Jego artykuły ukazały się w matematycznych periodykach Stanów Zjednoczonych i Japonii. W 2010 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Janusz Kapusta uzyskał stopień doktora. Jest honorowym członkiem Polish American Business Club. Jest założycielem i prezydentem K-dron Universe, Inc.
Więcej info na http://www.januszkapusta.com/

Karolina Wesołowska
Karolina Wesołowska z branżą marketingową związana jest od 14 lat, z branżą budowlaną od lat 10. Doświadczenie w prowadzeniu zespołów marketingowych zdobywała w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach, łącząc skutecznie marketing tradycyjny z najnowszymi trendami digital. Obecnie w Ceramice Paradyż pełni funkcję dyrektora marketingu. Zanim związała się z polskim, wiodącym producentem płytek ceramicznych, dla szwajcarskiej marki Hoval zbudowała strategię i zespół marketingowy dla rynków CEE, a następnie jako Content Marketing Manager odpowiadała za działania contentowe w kanałach online i social media dla Europy Zachodniej. Wcześniej zarządzała wizerunkiem marek Celma i Immergas.
DSC 4547 pp SMALL

>
>