26.05 / Power speech'e BLOK TRENDY

Prelegenci: Dagmara Jakubczak, (FORelements), Igor Gałązkiewicz, Katarzyna Pardiak-Borowska (Ceramika Paradyż), arch. inż Dorota Kuć, arch. inż Karina Snuszka (Mood Works), Edyta Paul (Concordia Design), Natalia Suwalski (Domaine de Boisbuchet)
Kiedy: 26 maja (sobota), godz. 10:00-11:45
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala wykładowa


1. Design i charakter. Do czego projektantowi może się przydać znajomość cybernetyki?
Dagmara Jakubczak (FORelements)
1 Dagmara zm2

Autorka strony FORelements.pl, poświęconej designowi w bardzo szerokim ujęciu - od wzornictwa po sztukę, przez wnętrza, architekturę, modę, fotografię. Pokazuje, jak przenikają się różne dziedziny kreatywne, jak na siebie wpływają i wzajemnie inspirują. Odwiedza najważniejsze targi i festiwale, niezwykłe miejsca, wyjątkowe wydarzenia i wystawy związane z obszarem swoich poszukiwań. Wyprawy te dokumentowane są na YouTube'owym kanale "Akademia Dagmary".
Prowadzi szkolenia i wykłady; o designie opowiadała między innymi podczas konferencji TEDx. Wielokrotnie prowadziła imprezy branżowe.
Swoje doświadczenia wykorzystuje też we współpracy z firmami w Polsce i za granicą, doradzając w dziedzinie trendów i kolekcjonerstwa.

2. Projektowanie doświadczeń
Igor Gałązkiewicz
Igor Galazkiewicz zdjecie zmniejszone2

Kurator, niezależny strateg i konsultant w obszarze marketingu, budowania tożsamości i wizerunku marek.  Autor książek: Art Branding (2016) oraz Projektowanie doświadczeń (2017). Przez kilka lat w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odpowiadał za sponsoring, marketing i projekty specjalne. Pomysłodawca i kurator projektu OperaLab. Autor wielu wystaw i kampanii wizerunkowych, wykładowca branżowych konferencji. Na stałe pisze o sztuce i marketingu do „Monitor Magazine”, „L’Officiel” oraz „L'Offciel Hommes”.


3. Reflection on Trends
Katarzyna Pardiak-Borowska
Katarzyna Pardiak Borowska Ceramika Paradyz zmniejszone2

Tematem power speech będzie zagadnienie trendów oraz próby ich wyznaczania. Na warsztat weźmiemy 5 głównych i najciekawszych tendencji ze świata technologii, socjologii, ekonomii i kultury .Dowiemy się, w jakim stopniu wpływają one na otaczającą nas rzeczywistość oraz co zaskoczy świat w najbliższej przyszłości w kontekście designu.

4. Czym jest luksus we wnętrzach?
arch. Inż Dorota Kuć
arch. Inż Karina Snuszka
Mod Works
MoodWorks DorotaKuc KarinaSnuszka 2 small

5. Halo kosmos, tu ziemia! Creativity Thinking - nowa metoda projektowania
Edyta Paul - coach, ekspert Creativity Thinking w Concordia Design
Edyta Paul

 6. Matters of Fact – Summer Workshops Domaine de Boisbuchet
Natalia Suwalski (Fellow Domaine de Boisbuchet)
Natalia Suwalski small3

 Projektantka przemysłowa, urodzona w Warszawie, wychowana w Niemczech. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie oraz Uniwersytetu Konstfack w Stockholmie. Stopień Master of Design osiągnęła na FHNW Academy of Art and Design w Bazylei. Jest członkiem i reprezentantem na Polskę Domaine de Boisbuchet. Pracowała jako redaktor renomowanego magazynu o designie Form - The Making of Design dla wydawnictwa Birkhäuser w Bazylei oraz jako członek jury Art Director´s Award w Ridze. W 2013 roku założyła w Zurychu własne studio świadczące usługi z zakresu wzornictwa, scenografii scenicznej i filmowej oraz kierownictwa artystycznego. Współpracuje między innymi z Jerszy Seymour Workshop, ID Design Stockholm, Christophe Marchand Design oraz ze szwajcarską telewizją SRF. Jej prace były wystawiane w Mediolanie, Kolonii, Bazylei i Lucernie.
W 2017 roku przeniosła swoją działalność do Polski. Obecnie jako Creative Director współtworzy nową markę Faktoria Betonu na warszawskim Mokotowie.

>
>