The Glass Room Experience

The Glass Room Experience

Organizator: Tactical Tech
Kiedy: 19 – 27 maja
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, budynek D

Zza szyby The Glass Room Experience wygląda niczym wymuskany sklep z branży technologii i stylu życia. Na pierwszy rzut oka jest to miejsce, gdzie można nabyć nowoczesne błyszczące produkty ze świata cyfrowego, takie jak najnowszy tablet czy opaski monitorujące aktywność fizyczną. Ale po wejściu do środka orientujemy się, że nic tutaj nie jest na sprzedaż.

Pomimo pierwszego wrażenia, Glass Room Experience zapewnia bardzo różne doświadczenia konsumenckie, które pozwalają odwiedzającym dokonać ponownej oceny tego, jak używamy technologii i ile danych o sobie ujawniamy.
Po sukcesie w Berlinie, Nowym Jork i Londynie, wystawa The Glass Room Experience zostanie otwarta 19 maja na Łódź Design Festival.

Na wystawie The Glass Room Experience zobaczymy wybrane obiekty artystyczne badające kwestię danych i prywatność. Goście mogą zapisać się na bezpłatne warsztaty, odwiedzić Data Detox Bar w celu uzyskania porady, oraz pobrać darmowy zestaw do detoksu danych i nauczyć się prostych sposobów na to, jak poprawić swoją cyfrową prywatność i przejąć kontrolę nad swoim życiem online.

>
>