Graduation Projects 2017

Organizator: Zamek Cieszyn
Kiedy: 19 – 27 maja
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala C2

Wystawa prezentuje dyplomy 40 absolwentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Odzwierciedla nie tylko zmiany, jakie dokonują się we współczesnym projektowaniu, jest też lustrem odbijającym niełatwą rzeczywistość. To na nią reagują młodzi projektanci, wykorzystując narzędzia swojego zawodu i własną wrażliwość do szukania odpowiedzi na wyzwania świata, w którym żyją. „Graduation Projects” nie ma charakteru konkursu. Zaczęło się od przeglądu redakcyjnego, który wymyślił kwartalnik 2+3D, potem dołączył Zamek Cieszyn jako organizator wystawy. Z czasem przegląd zyskał międzynarodowy charakter, a wśród partnerów są: Czech Design, Hungarian Design Council, Slovak Design Center.
Organizator wystawy: Zamek Cieszyn
Działające od 2005 roku centrum dizajnu i przedsiębiorczości, które promuje dobre projektowanie jako klucz do rozwoju regionu. Wspiera także innowacyjne przedsięwzięcia poprawiające jakość życia. Łączy dizajn, biznes i sferę publiczną. Angażuje się też w działania inspirowane tradycją i rzemiosłem. Poza tym jest atrakcyjnym turystycznie miejscem położonym tuż przy granicy z Republiką Czeską, w sąsiedztwie najstarszych zabytków regionu.

Aranżacja wystawy: Wzorro Design
Wzorro Design to Natalia Jakóbiec, Kasia Pełka, Marcin Krater. Tworzą ekspozycje, aranżacje wydarzeń, wnętrza oraz produkty. Każdy projekt to dla nich nowe wyzwanie. Szukają rozwiązań zaskakujących i nieoczywistych, a jednocześnie funkcjonalnych. Współpracują z firmami i instytucjami, dzięki temu nie wpadają w sidła rutyny. Doceniają pracę w interdyscyplinarnych zespołach, gdzie mogą podzielić się swoim doświadczeniem, a także czerpać z wiedzy innych.
Oprawa graficzna wystawy: Agata Korzeńska (IDEE)
Współwłaścicielka studia projektowego Idee, asystentka w Katedrze Projektowania Graficznego ASP w Ktaowicach. Zajmuje się grafiką edytorską i identyfikacją wizualną.

>
>