"Nowe trendy w świecie wnętrz" - Wystawa Interprint

Organizator: Interprint
Kiedy: 19 – 27 maja
Gdzie:
Centrum Festiwalowe Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, 


Interprint zdefiniował na rok 2018 cztery trendy idące z duchem czasu. Stały się one inspiracją dla nowej kolekcji Six Pack 2018, którą będzie można obejrzeć podczas Łódź Design Festival na interaktywnej wystawie w dniach 19-27 maja.

Interprint od lat aktywnie wspiera Festiwal w Łodzi i uczestniczy w promowaniu designu. Tym razem pochyli się nad tematem "refleksji", który jest hasłem tegorocznej edycji wydarzenia. Na interaktywnej wystawie zaprezentuje najnowszą kolekcję dekorów Six Pack 2018, którą otwiera Artisan Oak, do złudzenia przypominający drewno nadgryzione zębem czasu. Delios to z kolei dekor inspirowany starym modrzewiem, jakie podziwiać można na przepięknych, leśnych zboczach Alp. Jego niekwestionowaną zaletą jest niedoskonałość. Dekor Hansen zawiera w sobie wszystkie cechy skandynawskiego wzornictwa. Jest delikatny i jasny, niczym zimowe, norweskie niebo, a wyjątkowe usłojenie sprawia, że zawsze pozostanie zauważony. Garbo - czwarty z dekorów drewnianych, ujmuje szykiem i klasą. Drewno orzechowe, którym jest inspirowany, należy do najbardziej cenionych gatunków pod względem jakości i estetyki.

W kolekcji Six Pack 2018 znalazł się również wzór nawiązujący do chłodnego metalu. Na powierzchni dekoru Aurora znajdziemy widoczne gołym okiem procesy walcowania. Ten industrialny, ale jakże elegancki dekor dostępny jest również w wybarwieniu przypominającym stary mosiądz. Ostatnim dekorem z kolekcji Six Pack 2018 jest Grid. Nadruk kwiatka alpejskiego, widoczny na powierzchni dekoru, nadany poprzez efekt stemplowania, sprawił, że beton i kamień zyskały przyjazny charakter.

Śladem trendów

Podczas Łódź Design Festival Interprint zaprezentuje cztery trendy, które skłonią odbiorców do głębokiej refleksji nad tym, co jeszcze możemy zrobić dla naszej planety oraz dlaczego tak ważne jest w życiu współdziałanie z innymi. Odniesieniem do nowych trendów będzie kolekcja Six Pack 2018, czyli sześć dekorów inspirowanych światem natury oraz stylem wielkiego miasta.
Up/cycling, czyli drugie życie rzeczy, to trend mówiący o tym, jak cenne są zasoby naturalne, zachęcając jednocześnie do tego, aby przedmiotom nadawać drugie, a nawet trzecie życie. Up/cycling oznacza uznanie: nie tylko dla ludzi i środowiska, ale także dla różnorodności i kreatywności. Co-everything również nawiązuje do kreatywnej współpracy. Istotą tego trendu jest współdziałanie, bowiem razem możemy stworzyć więcej, niż gdybyśmy działali w pojedynkę. To wartościowa możliwość wymiany umiejętności i wiedzy.

Trend Non_conform jest pochwałą dla niedoskonałości. Ponieważ wszystko dziś podlega digitalizacji, Interprint chce, aby pewne rzeczy celowo pozostały niedoskonałe. Meble i dodatki produkowane przemysłowo mogą bowiem nosić indywidualne ślady użytkowania i nadawać wnętrzom duszę. Trend Smart_material mówi nam o tym, jak inteligentne materiały kształtują nasze życie. To fascynacja nowymi technologiami oraz powierzchniami o specyficznych funkcjach - z efektami specjalnymi lub o wyjątkowym wyglądzie.

unnamed19>
>