Dziękujemy Partnerom Łódź Design Festival 2017

Dziękujemy Partnerom Łódź Design Festival 2017

Wystawy, wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, konkursy, imprezy. Żadne z powyższych działań nie zostałoby zrealizowane w takim wymiarze, jak to miało miejsce, gdyby nie pomoc i wsparcie, które okazali Mecenas Festiwalu, Sponsorzy, Partnerzy, Patroni medialni, Ambasadorzy, a także instytucje współorganizujące z nami Łódź Design Festival 2017. Dziękujemy!


Wideorealcja Łódź Design Festival 2017:

Raport Łódź Design Festival 2017:
POBIERZ


Mecenas Festiwalu: Ceramika Paradyż
Partner Główny: IKEA
Sponsorzy: AkzoNobel, Interprint
Partnerzy: Art_Inkubator, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, RADO, Mazda Polska, Porta Drzwi, ICE, Alessi, Artemide, Kartell, LAKO, Furniko, chors, MDD Fabryka Mebli Biurowych, Mikomax Smart Office, Siedle Polska, CAD Projekt K&A, Gatta, Inteligentny Budynek Polska, Huta Szkła Kryształowego JULIA, INTER DOOR - Drzwi z natury, Grupa Nowy Styl, Aquaform Lighting Solutions, Vectorworks Polska, Mardom Decor, Siemens, Wnętrza VOX, Porcelana Kristoff, Es system k, Loewe, 3A, Kapa, Marki Dolnośląskie - wzorowe produkty, A plus V, MASTERLIGHT, Milionova Fabryka Designu, Bawełna, Przerwa, DOM, Piotrkowska 217, Księgarnia Artystyczna Bookoff, Barlinek Drewno Forever, Institute of Design, Opus B, United, Empik

Zobacz fotorelację 2017:

https://www.flickr.com/photos/lodzdesignfestival/sets/72157687146300370/

477af779fbe4b89d948fa1fa158c2508

 

zobacz przestrzenie głównego centrum festiwalowego:

www.artinkubator.com
www.artinkubator.com/Przestrzenie
www.lodz360.com/artinkubator

możliwości:

zostań sponsorem

przyznanie tytułu sponsora, partnera tytularnego (partnera aranżacji, technologicznego, motoryzacyjnego). Zapraszamy do indywidualnych rozmów z organizatorem

kontakt:
Katarzyna Dubik
Dyrektor ds. Rozwoju
k.dubik@lodzdesign.com
kom.: +48 798 813 102

zostań partnerem

partnerom oferujemy możliwość włączenia się w budowanie programu festiwalu poprzez:
-przygotowanie ekspozycji nawiązującej do tematu Festiwalu.
-organizację bądź udział w przygotowanych przez Organizatora wydarzeniach nawiązujących do tematów takich jak wykłady, warsztaty, spacery, wydarzenia specjalne.

kontakt:
Olga Łosiak
Współpraca z Partnerami,
Projekt must have
o.losiak@lodzdesign.com
kom.: +48 608 693 123

zostań wystawcą

ekspozycja w pawilonie wystawowym typu Panorama Studio

kontakt:
Sylwia Ciebiada
Koordynator Wystaw Partnerskich
s.ciebiada@lodzdesign.com
kom.: +48 691 942 482

 

Jak Łódź Design Festival współpracuje z biznesem?

Festiwale, konferencje, targi - niemal w każdym większym mieście w Polsce organizowane są cykliczne wydarzenia poświęcone projektowaniu. Większość z nich swoją tematykę zawęża do wybranej dziedziny (meble, architektura, grafika) i dedykowana jest przede wszystkim specjalistom. Na tym tle z wyróżnia się model Łódź Design Festival, który jako pionierskie wydarzenie od 2007 roku wspiera rozwój polskiego sektora kreatywnego skupiając wokół siebie zarówno liderów branży – producentów, projektantów, dystrybutorów jak i odbiorców końcowych. Przegląd trendów światowego projektowania, prezentacje koncepcji i przyszłościowych wizji, forum wymiany doświadczeń dla projektantów i firm, odkrywanie i promocja młodych talentów - to główne cele ŁDF. Wiele festiwalowych aktywności realizowanych jest przy udziale i współpracy z producentami.

Wynajem przestrzeni ekspozycyjnej
Dopasowana do indywidualnych potrzeb przestrzeń wystawiennicza pozwala kreować firmom wizerunek w bardzo różnorodny sposób; np. poprzez organizacje warsztatów, konkursów, instalacji artystycznej czy premierę produktu. Ekspozycje prezentowane na Łódź Design Festival stanowią często element szerszej, długofalowej komunikacji firm. Przykładami takich działań są wystawy pokonkursowe: Kreacje z Natury firmy Barlinek, Porta by Me firmy Porta Drzwi czy Terma Design, cyklicznie organizowany przez producenta grzejników, firmę Terma. Taka forma aktywności to z jednej strony możliwość zaprezentowania działań CSR, a z drugiej skonfrontowania prototypu z grupą potencjalnych konsumentów.

Udział w wydarzeniach festiwalowych
Inspirujące wykłady, debaty i panele tematyczne oscylują wokół projektowania przyszłości, trendów i innowacji. To okazja do refleksji nad wyzwaniami z jakimi mierzy się branża, ale też sposób na prezentację tożsamości firmy, jej wartości i kierunków rozwoju. Warsztaty dla profesjonalistów, spacery architektoniczne, konkursy dla projektantów, program wydarzeń dedykowany blogerom wnętrzarskim portfolio działań nieustannie rozwija się i dopasowuje do oczekiwań odbiorców i partnerów ŁDF.

Projekt must have
Łódź Design Festival w ramach współpracy z biznesem zainicjował 6 lat temu projekt must have, którego naczelną ideą jest promocja dobrze zaprojektowanych, wdrożonych do sprzedaży produktów pochodzących od polskich producentów. Dla wyróżnionych znakiem jakości must have firm to szansa na zaprezentowanie swoich produktów festiwalowej publiczności oraz długofalowe wsparcie promocyjne – ponad 300 publikacji medialnych w 2016 roku. Projektowi must have towarzyszy uroczystość wręczenia statuetek oraz działania na rzecz wymiany dobrych praktyk
i spotkania ze specjalistami z instytucji otoczenia biznesu. Festiwal staje się dla wyróżnionych firm miejscem konfrontacji własnych pomysłów z najnowszymi trendami światowego projektowania a także miejscem, w którym nawiązują kontakty biznesowe i wymieniają opinie.

Biznes Up!
Jednym z ważniejszych celów ŁDF jest wspieranie młodych, zdolnych projektantów, między innymi poprzez edukację biznesową realizowaną w formie warsztatów i prezentacji. Konferencja Biznes Up! Biznes zaprojektowany, która odbyła się 25 kwietnia 2017 była skierowana do przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży wzorniczej, a także do projektantów, którzy dopiero planują rozpoczęcie własnej działalności. Liderzy branży, na przykładzie własnych działań wskazali rozwiązania warte naśladowania i konkretne ścieżki osiągnięcia biznesowego sukcesu. Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tworzenia produktów, ich skutecznej promocji i sprzedaży zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Kolejne wydarzenia biznesowe dla branż kreatywnych będą realizowane cyklicznie.

Zapoznaj się z wideorelacją z konferencji:

 

Zapraszamy do współpracy!