książka „Dizajn miejsc codziennych” pod patronatem ŁDF


książka „Dizajn miejsc codziennych” pod patronatem ŁDF

Jedną z najpopularniejszych wystaw 15. edycji ŁDF - LEPIEJ 2.0 była specjalna wersja ekspozycji "Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka" przygotowana przez Aleksandrę Koperdę z Hygge. Wystawa wyszła super, współpraca układała się znakomicie, dlatego jako fani twórczości pani Aleksandry z przyjemnością objęliśmy patronatem jej najnowszą książkę, czyli „Dizajn miejsc codziennych”, którą od 10 listopada możecie kupić w najlepszych polskich księgarniach. My oczywiście polecamy zrobić to na stronie Wydawnictwa Znak - a jak książka trafi już w Wasze ręce, to zachęcamy do rozpoczęcia lektury od okładki, na której znajdziecie blurba autorstwa dyrektora ŁDF - Michała Piernikowskiego.

"Odwiedziłam mieszkania, domy, pracownie, by z opowieści ich właścicieli wydobyć iskrę, która rozpoczęła myślenie o projekcie danej przestrzeni. Moi rozmówcy, choć tak różni, myślą podobnie: wnętrze ma być wygodne i dopasowane do potrzeb. W tej książce dzielą się swoimi historiami, doświadczeniami remontowymi, spojrzeniem na dizajn. Mam nadzieję, że zarażą was swoim entuzjazmem!".

Aleksandra Koperda

 

Dobry dizajn jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy go dostrzec i umiejętnie zaadaptować do własnych potrzeb. Ta książka pomoże Wam zrozumieć istotę wzornictwa, poznać klasyczne elementy dizajnu i znaleźć inspiracje. Aleksandra Koperda wprowadzi Was do świata dizajnu. Przez dziurkę od klucza zobaczycie, jak mieszkają mistrzowie projektowania przestrzeni, poznacie ponadczasowe modele mebli określane mianem klasyki i wiodące trendy oraz zyskacie wskazówki, jak łączyć na pozór zwykłe przedmioty z wyrafinowanymi drobiazgami.

Autorka zdradzi adresy sklepów ze starociami, fabryk mebli, pchlich targów, cepelii i showroomów. Odwiedzicie z nią pracownie niezwykłych artystów, studio tatuażu, spektakularne prywatne wnętrza czy małe rzemieślnicze warsztaty. Zobaczycie, jak łączy się klasyczne elementy wzornictwa lat 50., 60. i 70.

Poznajcie historię ikon dizajnu, klasyków architektury i nazwiska młodych twórców, zdobądźcie konkretną wiedzę na temat współczesnego projektowania przestrzeni codziennych.

"To biblia doskonałego wzornictwa, a zarazem wyjątkowy poradnik dla każdego, kto chce dobrze urządzić swoje wymarzone mieszkanie. Autorka odkrywa przed nami historyczne wątki dotyczące architektury i projektowania, a opowieści i doświadczenia jej rozmówców inspirują do podjęcia własnych wyzwań. Polecam wszystkim ceniącym piękno i funkcjonalność we wnętrzach".

Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival 

 

"Co sprawia, że po wejściu do pomieszczenia na naszych ustach pojawia się uśmiech, a przekraczając próg, czujemy, że jesteśmy 'u siebie'? Ola Koperda otwiera drzwi do domów i mieszkań pasjonatów i estetów. Po tej lekturze stworzenie kolażu z tego, co osobiste i sentymentalne, z tym, co ponadczasowe i trwałe, nie będzie już dla was trudnym zadaniem".

Anna Czajkowska, redaktorka prowadząca KUKBUK.pl