wystartował nabór do konkursu make me! 2022


wystartował nabór do konkursu make me! 2022

TO JUŻ! Z końcem roku ogłaszamy start naboru do konkursu make me! 2022 - to taka nasza mała tradycja od 14 lat. Korzyści z udziału w konkursie znakomicie opisali jego uczestnicy i jurorzy z lat ubiegłych - sprawdźcie koniecznie makeme.lodzdesign.com/pl/rekomendacje

Poniżej kilka najważniejszych informacji praktycznych:

  • Dla kogo jest ten konkurs? Dla młodych projektantów z całego świata, w wieku 20-35 lat.
  • Jaki jest termin naboru? Na zgłoszenia czekamy do 28 marca 2022 roku.
  • Jakie są nagrody? Tegoroczna pula nagród to 60.000 zł! Dziękujemy za wsparcie Mecenasowi festiwalu Ceramika Paradyż, oraz fundatorom nagród Sponsorowi INTERPRINT Polska, Sponsorowi LPP i Partnerowi Cosentino.
  • Jak się zgłosić? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu.

Masz więcej pytań? Zapraszamy na stronę makeme.lodzdesign.com, tam znajdują się: dokładny opis konkursu, formularz zgłoszeniowy, terminarz, regulamin, faq i wiele innych przydatnych materiałów. Na stronie opublikowaliśmy też garść inspiracji i podpowiedzi.


AlicjaPatanowska fotoG.StudnikAlicja Patanowska, finalistka make me!:

"O rosnącej renomie konkursu make me! mogłam przekonać się osobiście będąc jego finalistką dwukrotnie (2012 i 2014 r.). Dzięki dbałości organizatorów i profesjonalnemu Jury z krajowego plebiscytu dla studentów make me! stał się ważnym międzynarodowym konkursem dla młodych projektantów. Po finale w 2014 roku zaprojektowana przeze mnie Plantacja zdobyła kilka nagród i weszła do produkcji w niecałe pół roku. Zainteresowanie medialne i komercyjne do tej pory jest dla mnie oszałamiające (nie przesadzam). Plantacja pojawiła się w bardzo prestiżowych sklepach z designem na całym świecie min: Merci w Paryżu, MoMA w Nowym Jorku, Barbican w Londynie.... w Chinach, Korei, Kanadzie, Japonii, itd. Konkurs make me! stał się dla mnie niewątpliwym bodźcem i prestiżowym zobowiązaniem w pracy nad jakością i największą dbałością podczas wprowadzania własnego produktu na rynek."

 


Benno BruckschBenno Brucksch, zwycięzca make me!:

"Na uniwersytecie łatwo jest rozwijać i realizować pomysły. Ale czasami wartość idei staje się świadoma tylko wtedy, gdy ją opublikujesz. Udział w konkursie make me! był pierwszym razem, kiedy opuściłem ściany swojej uczelni. Wielką przyjemnością było zobaczyć mój projekt na tak dobrze wykonanej wystawie, przy tak wielu dobrych projektach. Konkurs pozwolił mi na intensywną wymianę z projektantami z wielu różnych dyscyplin. Duże zainteresowanie i nagroda zachęciły mnie do dalszej pracy nad projektem Ziemia Wosk Ołówek // Kredki z gleby po zakończeniu konkursu. W wyniku zainteresowania mediów po wygranej nastąpiły inne wystawy w Kolonii, Halle i Eindhoven. A oprócz tych wszystkich wspaniałych wrażeń, rozmów i możliwości, kredka z ziemią z Łodzi trafiła do mojej kolekcji, jako pamiątka cudownego festiwalu."

 


Marlene Huissund

Marlène Huissoud, zwyciężczyni make me!a:

"To była wielka przyjemność wystartować w konkursie pośród międzynarodowych projektantów, dobrze dobranego jury i niesamowitych propozycji projektowych. Zakwalifikowanie do grona finalistów dało mi możliwość prezentacji na wystawie w Polsce (po raz pierwszy), a wygrana przyczyniła się do zainwestowania w wyposażenie mojego studia w Londynie. Konkurs utwierdził mnie w przekonaniu, że warto rozwijać projekt From Insects oraz kolejne pomysły. Dziękuję za taką możliwość!"

 


 


lutyk BWJan Lutyk, zwycięzca make me!:

"Dla mnie wygrana była początkiem lawiny wydarzeń i doświadczeń. Zaproszenia na wystawy, festiwale, kontakty z różnymi ciekawymi ludźmi, którzy gdzieś, na kolejnej wystawie czy on-line, zobaczyli mój projekt. Ponadto, ogromne wsparcie psychiczne, zachęta do tego, żeby mierzyć wysoko. No i oczywiście zastrzyk finansowy, który pozwala na niezależne działanie przez jakiś czas, realizację kolejnego projektu, wdrożenie czy bardzo długie wakacje (co kto lubi)."