Debata: Oblicza nowego rzemiosła

Transmisja debaty Oblicza nowego rzemiosła - sobota 20.09 o godz. 15:00

Wszystkie wydarzenia będą dostępne wyłącznie online - przez wzgląd na panujące warunki, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i naszych gości nie przewidujemy możliwości udziału publiczności w tegorocznych wydarzeniach.

“Oblicza nowego rzemiosła” - debata
Rozmówcy: Olga Milczyńska, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Alicja Patanowska, Paweł Jasiewicz
Prowadzenie: Diana Nachiło / Biznes.meble.pl

Od kilku lat w Polsce rośnie moda na produkty rzemieślnicze. Indywidualne, wykonane z najwyższą starannością, zyskały popularność wśród mieszkańców wielkich aglomeracji. Jednocześnie w wielu miastach nie sposób już naprawić obuwia czy parasolki.
Coraz częściej w świecie masowej nadprodukcji, świadomie decydujemy się na zlecenie pracy rzemieślnikowi. Pandemia to specyficzny moment - na znaczeniu zyskała możliwość produkcji regionalnej, bazującej na lokalnych materiałach. Jednocześnie kryzys finansowy uderzył w wytwórców, których produkty bywają wielokrotnie droższe od dostępnych, masowo produkowanych alternatyw.
Jakie jest współcześnie miejsce rzemiosła, czy to sposób produkcji skazany na niszowość, czasowa moda, czy może szansa na zbawienie świata i ocalenie nas przed klimatyczną i śmieciową apokalipsą?
Czy produkty można wytwarzać z miłością, jakie są przewagi tych wykonanych ręcznie, z jakimi wyzwaniami borykają się na co dzień twórcy i jaka jest rola lokalnych zakładów rzemieślniczych w kształtowaniu przestrzeni miejskiej, a przede wszystkim czym jest nowe rzemiosło - o tym wszystkim rozmawiać będziemy już 20 września.
W dyskusji online udział wezmą praktycy, teoretycy i miłośnicy nowego, ale też tego trochę starszego rzemiosła: Olga Milczyńska, ceramiczka i wykładowczyni School of Form, członkini stowarzyszenia NÓW. Nowe rzemiosło, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, zajmująca się rzemiosłem badaczka związana z Muzeum Warszawskiej Pragi, Alicja Patanowska, laureatka wielu nagród, specjalizująca się w pracy z ceramiką oraz Paweł Jasiewicz, dydaktyk i praktyk tworzący wyjątkowe projekty z wykorzystaniem drewna. Debatę poprowadzi Diana Nachiło, dziennikarka miesięcznika „BIZNES meble.pl”.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą Postęp nie istnieje, przygotowaną przez prelegentkę Olgę Milczyńską wraz ze Stowarzyszeniem NÓW. Nowe rzemiosło.

Wszystkie wydarzenia Łódź Design Festival 2020 online udostępniamy bez opłat i bez rejestracji!
Transmisje odbędą się w główny weekend festiwalu - 17-20.09.2020 - szczegółowy harmonogram: www.lodzdesign.com/ldf-2020/harmonogram
Transmisje dostępne będą na naszych kanałach online:
- strona ŁDF
- Facebook 
- Youtube
Podpowiedź! Jeśli nie chcesz niczego przegapić, możesz:
zapisać się na nasz newsletter,
polubić nas na Facebooku,
obserwować nas na Instagramie, 
subskrybować nasz kanał na Youtube.

Do zobaczenia!

Debata: Oblicza nowego rzemiosła
>
>