współpraca

Kontakt ws. współpracy z Łódź Design Festival:

Katarzyna Dubik
Łódź Design Festival
e-mail: k.dubik@lodzdesign.com
telefon: +48 798 813 102

------------------------------------------------------------------------------------------------

Festiwale, konferencje, targi – niemal w każdym większym mieście w Polsce organizowane są cykliczne wydarzenia poświęcone projektowaniu. Większość z nich swoją tematykę ogranicza do wybranej dziedziny (meble, architektura, grafika) i dedykowana jest przede wszystkim wąskiej grupie specjalistów. Na tym tle wyróżnia się Łódź Design Festival (ŁDF), który jako pionierskie wydarzenie organizowane od 2007 roku wspiera rozwój polskiego sektora kreatywnego, skupiając wokół siebie zarówno liderów branży (tj. producenci, projektanci czy dystrybutorzy), jak i odbiorców niezwiązanych zawodowo z tą tematyką, ale kochających dobry design.

Program ŁDF skupiony jest przede wszystkim na przeglądzie trendów światowego projektowania, prezentacji koncepcji i przyszłościowych wizji. Festiwal stanowi forum wymiany doświadczeń dla projektantów i firm, a za cel stawia sobie odkrywanie i promocję młodych talentów oraz prezentację kierunków rozwoju projektowania szerokiemu gronu odbiorców.

Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy, aż osiągnął obecny kształt, na który składają się m.in.:

  • program główny – serce festiwalu będące zbiorem wystaw kuratorskich tworzonych w odniesieniu do corocznego hasła przewodniego, prezentuje różne spojrzenia na projektowanie
  • make me! – konkurs dający początkującym projektantom możliwość zaprezentowania swoich prac. Zorganizowana w ramach festiwalu wystawa pokonkursowa stanowi swoisty obraz poszukiwań tożsamości przez młodych twórców.
  • must have – plebiscyt i wystawa koncentrujące się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych
  • edukreacja – strefa dedykowana rodzinom z dziećmi. To miejsce do kreatywnej zabawy i nauki bez względu na wiek, status czy wiedzę
  • open programme – nabór skierowany jest do każdego, a przede wszystkim do instytucji, kuratorów, artystów i projektantów, którzy chcieliby pokazać efekty swojej pracy festiwalowej publiczności.

a także: konferencje / wykłady / warsztaty / wernisaże / spotkania autorskie / instalacje artystyczne / prezentacje nowości produktowych / oprowadzania kuratorskie.

Sercem wydarzenia jest główne centrum festiwalowe – Art_Inkubator w Fabryce Sztuki przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi, ale wystawy, prezentacje, instalacje artystyczne i miejsca towarzyszące festiwalowi zlokalizowane są w całym mieście.

Zapraszamy do Łodzi na święto designu!
Najbliższa edycja ŁDF odbędzie się w terminie 12-22.05.2022r. w temacie przewodnim: re:generacja.

Chcesz współtworzyć z nami najstarszy w Polsce festiwal poświęcony szeroko rozumianemu projektowaniu? Zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami.
Forma udziału oraz warunki współpracy w każdym przypadku ustalamy z Partnerami indywidualnie, dlatego zapraszamy do rozmowy, na pytania odpowie Katarzyna Dubik z zespołu Łódź Design Festival. Napisz: k.dubik@lodzdesign.com lub zadzwoń na bezpośredni nr tel. kom.: +48 798 813 102.

Jeśli masz chwilę: