Archi podróże - słuchowiska architektoniczne dla dzieci


Archi podróże - słuchowiska architektoniczne dla dzieci

Pamiętacie Nelę i Felka? To sympatyczne rodzeństwo mogliście poznać podczas prapremiery słuchowiska wyemitowanej w ramach Łódź Design Festival 2020. Ich przygody zaprezentowane w odcinku pt. "Archipodróże po Notre Dame de Paris murze" otworzyły cykl pierwszych w Polsce architektonicznych słuchowisk dla dzieci. Na stronie www.nelaifelek.pl dostępny jest już kolejny odcinek pt. "Halo! Tu kosmos do sztuki! Pałac Kultury i Nauki". Z przyjemnością informujemy też, że Łódź Design Festival został partnerem projektu!

Sympatyczne rodzeństwo - Nela i Felek - odkrywają magiczny świat architektury wędrując po ikonicznych zabytkach Europy. 
Posługując się niecodziennym „ołówkiem do świata” przechodzą przez magiczne drzwi prowadzące w objęcia perełek architektury.

Nie umyka im żaden detal, nie boją się pytać i harcować w murach sławnych budynków. Dzięki temu dowiadują się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o odkrywanych budowlach i wiedzą tą chętnie dzielą się ze słuchaczami ucząc ich nazw detali, elementów architektonicznych i wiele więcej.

Słuchowisku towarzyszą akcesoria ułatwiające poruszanie się po świecie Neli i Felka
– mapa z dydaktycznymi zagadkami dotyczącymi archipodróży, naklejki przedstawiające detale i obiekty architektoniczne, dydaktyczna kolorowanka usprawniająca małą motorykę oraz w ołówek do świata, który otwiera kolejne podróże.

Archi podróże pobudzają wyobraźnię, angażują i uspokajają nawet najruchliwsze urwisy. To mądra alternatywa dla bajek animowanych, sposób na wieczorne usypianie lub udaną dłuższą podróż samochodem. Słuchowiska można słuchać razem, a załączone akcesoria edukują i angażują oraz osadzają architekturę w realnym świecie. Jesteśmy przekonani, że również i dorośli znajdą w słuchowisku jego relaksującą i merytoryczną wartość dla siebie.

Słuchowisko stworzone zostało w duchu Montessori i skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat.

Autorka: Marta Nowacka
Współpraca i opieka reżyserska: Łukasz Orzechowski
Aktorka / Nela: Marta Nowacka
Aktor / Felek: Dobromir Dymecki
Współpraca muzyczna: Paweł Odorowicz
Realizacja: Soundsitive Studio

Partner projektu: Łódź Design Festival