Interprint i ŁDF - Progress


Interprint i ŁDF - Progress

Progress, czyli ciągły rozwój – to hasło najbliższej edycji Łódź Design Festival. Interprint już po raz trzynasty jest sponsorem wydarzenia i w pełni identyfikuje się z motywem przewodnim. Dla nas rozwój ma wiele aspektów. Chodzi nie tylko o postęp technologiczny, lecz także o dostosowywanie się do bieżących okoliczności, kwestie społeczne i ekologiczne. Sytuacja pandemii również wymaga elastyczności oraz bieżących, kreatywnych działań, a to wiąże się ze stałym rozwojem, przekładającym się na niestandardowe podejście. Takie też przyjęliśmy, tworząc nową kolekcję PRESS PLAY, na którą składa się dynamicznie rozwijana i uzupełniana lista dekorów.

Skąd taki pomysł? Czasy się zmieniły, a wydawanie kolekcji raz w roku i kierowanie się jednym megatrendem to „stara szkoła”. Obecnie konsumpcja wygląda inaczej, jest dynamiczna, szybka, nieprzerwana i rozwojowa. Nowe tendencje i mikrotrendy pojawiają się błyskawicznie, na bieżąco. Najlepszy dowód stanowi Instagram, czyli główna platforma, za pośrednictwem której firmy prezentują i reklamują nowości – zarówno w świecie designu, jak i mody czy branży beauty. To także miejsce poszukiwania inspiracji, w którym ważną rolę odgrywają influencerzy: niejako łącznicy między producentami a odbiorcami, często stający się kreatorami i trendsetterami. W ten właśnie sposób powstają mikrotrendy. Oprócz tego podążanie za trendami wyznaczanymi przez największe autorytety idzie w parze z ogromną potrzebą personalizacji produktów oraz podkreślania swojej indywidualności. Uwzględnienie wszystkich tych tendencji wymaga nowatorskiego podejścia, czego wyrazem jest propozycja Interprint.

PRESS PLAY nie jest kolekcją w tradycyjnym rozumieniu. Playlista dekorów pozostaje w ciągłym ruchu, zmienia się i jest aktualna przez cały rok, reaguje na pojawiające się nowe trendy, a co ważne, ma moc całkowitego przekształcania się. Słowem, stawia na rozwój. Brak sztywnych ram w dobieraniu materiałów, wzorów, faktur pozwala każdemu na dokonanie własnego wyboru i wyrażenie siebie poprzez swoje otoczenie czy wygląd. PRESS PLAY nie ogranicza użytkownika, tylko zachęca go do tworzenia.

Obecnie na playliście znajduje się 10 dekorów. AMBERG i JUSTUS eksplorują urok drewna dębowego ze śladami upływu czasu, a ARIOS – w bardziej klasycznej, eleganckiej odsłonie. PRIMUS stanowi ukłon w stronę europejskich gatunków drewna, BETULA stawia na rysunek brzozy, ARMSTRONG zaś – charakterystycznej i wyrazistej sosny. Jest też miejsce na szykowny metal (TITAN ONE), ziarnisty wzór kamienia inspirowany lastrykiem (META), głęboki, ciemny granit (PETIT GRANITE) oraz plecionki w nietypowej odsłonie (LACIS).

Jak natomiast wybrzmi playlista w kolejnych odsłonach? Scenariusz napisze przyszłość!

(mat. prasowe partnera)