Porcelana Kristoff partnerem ŁDF 2020

Porcelana Krzysztof wywodzi się z wielkiego zagłębia porcelanowego na Dolnym Śląsku. Jeszcze nie tak dawno w Wałbrzychu istniały trzy fabryki porcelany. Dzisiaj to najstarszy zakład produkcyjny w mieście i najstarsza fabryka produkująca porcelanę w obecnych granicach Polski. Produkuje się ją nieprzerwanie od 1831 roku, od sygnatur KPM, przez Wawel aż po obecną Kristoff Porcelain. Bogata historia oraz tradycja od zawsze mieszały się tutaj z nowoczesnością.
W swoim portfolio produkcyjnym fabryka posiada 14 głównych fasonów, od nowoczesnych (Eureka, O'le, Opty czy Timon) po klasyczne (Alaska bądź Romeo). Największym znakiem rozpoznawczym Krzysztofa jest legendarna Fryderyka - fason, który powstał w 1934 roku. Był to jeden z ostatnich projektów doglądanych przez samego Philipp'a Rosenthal'a. Klasyczna, ale wciąż zaskakująca swoją uniwersalnością, ponadczasowością i doskonałym designem.

Zapraszamy www.porcelana-kristoff.pl

logo kristoff male

filizanki solo porcelana kristofffason Julita cukiernica porcelana kristofffason Fryderyka porcelana kristofffason alaska porcelana kristoffdekoracja Ludziki porcelana kristoffdekoracja Krister porcelana kristoffdekoracja Circus porcelana kristoffdekoracja Caterina porcelana kristoff