Mesydż

Mesydż

Wystawa w dniach: 16–19 września 2021 r.
Godziny otwarcia: 10:00–20:00 (ostatnie wejście: 19:30)
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Lokalizacja: C107

Oprowadzanie kuratorskie w przestrzeni wystawy: 16 września / czwartek / godzina 18:30

Mesydż - to rodzaj psycho-geograficznego kolażu ułożonego z miejskiej typografii.

Szyldy, reklamy, litery i malunki na ścianach, cyrkulujące słowa w przestrzeni, które ją wytwarzają, definiują i zanieczyszczają. Można popatrzeć na zgromadzone prace jak próbę analizy nowego (nie)porządku. Można je również potraktować jako swoisty głos w dyskusji o cenie, jaką przychodzi nam płacić za neoliberalne próby organizowania nam życia.

Czy pożądany przez nas rozwój miast już zawsze będzie skazany na brak państwowych regulacji, a w konsekwencji rozrastający się chaos wizualno-przestrzenny? Czy jedyną próbą jego powstrzymania - jedyną alternatywą - ma zostać panoptyzowanie przestrzeni poprzez umieszczanie coraz większej ilości kamer, które bez ustanku nas podglądają?

Z odpowiedzią przyjdzie nam poczekać... Miejmy jednak nadzieję, że kondensacja jaką nam oferuje wystawa fotograficzna umożliwi odczytanie 'mesydżu' przekazywanego przez polską przestrzeń, której reprezentantem stała się Łódź.

Kurator: Dawid Furkot, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz student Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

>
>