Oprowadzanie dla grup przedszkolnych i szkolnych

Wystawy w dniach: 16 - 19 września 2021 r.
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

Edukacyjny charakter wystaw to jeden z walorów Łódź Design Festival. Poświęcone polskiemu wzornictwu wystawy historyczne zachęcają, aby zwiedzać je rodzinnie bądź z grupą przedszkolną i szkolną. 

Wystawy, które polecamy do zwiedzania wraz z dziećmi:

  • Elementarz polskiej kultury
    „Elementarz polskiej kultury” Ewy Solarz, Karola Szafrańca i Małgorzaty Miśkowiec to artystyczno-edukacyjna publikacja, którą pragniemy zwrócić uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat. Książka przedstawia 44 powstałe po 1918 roku dzieła, które zyskały duży międzynarodowy rozgłos, są reprezentatywne dla twórcy i które po prostu warto znać. To ściągawka, podpowiedź, na jakich artystów warto zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach powstawały ich najważniejsze dzieła i dlaczego akurat te prace mają wpływ na światową kulturę do dziś.
  • Elementarz polskiego designu
    Wystawa „Elementarz Polskiego Dizajnu” ma za zadanie przedstawienia 100 lat polskiego projektowania, przez pryzmat 100 obiektów. Obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo – polska gra sportowa.

Oprócz wystaw, na uwagę zasługuje również Słuchowisko dla dzieci: Widzę Ciebie mój człowieku - mądrość dobra w każdym wieku. O sztuce projektowania LEPIEJ. Sympatyczne rodzeństwo - Nela i Felek - odkrywają świat architektury wędrując po niezwykłych miejscach na Ziemi. Posługując się niecodziennym „ołówkiem do świata”, przechodzą przez magiczne drzwi prowadzące w objęcia perełek architektury. Nie umyka im żaden detal, nie boją się pytać i harcować w murach sławnych budynków. Dzięki temu dowiadują się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o odkrywanych budowlach i miejscach. Wiedzą tą chętnie dzielą się z najmłodszymi słuchaczami opowiadając w czuły sposób o niezwykłościach architektury.
Premierowy odsłuch dostępny dla subskrybentów newslettera. Zapisz się tutaj link.

Pełny program lodzdesign.com/ldf2021/program

Zapisy grup szkolnych na oprowadzanie kuratorskie prowadzimy pod adresem: promocja@lodzdesign.com

>
>