Forma przestrzenna „TOTEM"

Forma przestrzenna „TOTEM"

Wystawa w dniach: 16–19 września 2021 r.
Godziny otwarcia: 10:00–20:00 (ostatnie wejście: 19:30)
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Lokalizacja: szklany hall

W maju było LEPIEJ, pora więc na LEPIEJ 2.0! To motyw przewodni wrześniowej odsłony Łódź Design Festival, który już drugi raz w tym roku zaznacza swoją obecność na designerskiej mapie Polski. Firma Interprint bierze udział także w tej kontynuacji edycji 2021, eksplorując symbolikę tradycyjnych totemów.

Od 16 do 19 września, Łódź ponownie przyciągnie do siebie miłośników designu świadomych jego roli w wielu aspektach życia. Hasło przewodnie kontynuuje oraz rozwija kierunek festiwalowych majowych wystaw i wydarzeń. Kluczowe jest poszukiwanie odpowiedzi na szczególnie nurtujące pytania: jak żyć i projektować lepiej zarówno dla siebie, jak i dla planety? Tym razem Interprint sięga po klasyczny motyw kulturowy, jakim jest totem – archetypiczny symbol wspólnoty oraz więzi z przodkami czy bóstwami.

Maja Palczewska, projektantka wzornictwa przemysłowego i architektka wnętrz, pomysłodawczyni formy przestrzennej „Totem”, mierzyła się z ciekawym wyzwaniem – jak zaprezentować produkty Interprint w prosty sposób na bardzo ograniczonej powierzchni. – Zależało mi na tym, żeby odejść od typowego rozwiązania, jakim jest pokazywanie dekoru na meblu. Chciałam też zaprojektować całość w taki sposób, aby dawała możliwość atrakcyjnego eksponowania zarówno jednego, jak i wielu różnych wzorów – mówi Maja Palczewska.

Poszczególne elementy mogą różnić się wielkością, być wklęsłe lub wypukłe, a niektóre z nich – dodatkowo oświetlone. Dzięki wielości płaszczyzn oraz grze światłem nawet jeden dekor przedstawiany w ten sposób da się oglądać w wielu odsłonach. A jeśli jest ich więcej, powstaje kreatywna kompozycja, w której każdy z wzorów zyskuje własne miejsce w obszerniejszym zestawieniu.

Innowacyjna, wertykalna forma przestrzenna eksponująca dekory Interprint będzie dostępna dla odwiedzających w Centrum Festiwalowym w Art_Inkubatorze (Fabryka Sztuki w Łodzi). Co ważne, żywot „Totemu” będzie trwał także po zakończeniu festiwalu. Posłuży do dalszej, twórczej promocji oferty firmy.

Kurator: Interprint
www.interprint.com

Forma przestrzenna „TOTEM"
>
>