słuchowisko dla dzieci: Widzę Ciebie mój człowieku - mądrość dobra w każdym wieku. O sztuce projektowania LEPIEJ

słuchowisko dla dzieci: Widzę Ciebie mój człowieku - mądrość dobra w każdym wieku. O sztuce projektowania LEPIEJ

Słuchowiska Archizo to pierwsze słuchowiska architektoniczne w Polsce skierowane do dzieci. To przygoda z architekturą z dużą dozą fantazji.

Sympatyczne rodzeństwo - Nela i Felek - odkrywają świat architektury wędrując po niezwykłych miejscach na Ziemi. Posługując się niecodziennym „ołówkiem do świata”, przechodzą przez magiczne drzwi prowadzące w objęcia perełek architektury.

Nie umyka im żaden detal, nie boją się pytać i harcować w murach sławnych budynków. Dzięki temu dowiadują się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o odkrywanych budowlach i miejscach. Wiedzą tą chętnie dzielą się z najmłodszymi słuchaczami opowiadając w czuły sposób o niezwykłościach architektury.

Po odbytej podróży do Paryża i Warszawy, Nela i Felek trafiają tym razem do Łodzi. Ale nie jest to zwyczajna podróż i opowieść o łódzkich zabytkach. Nowe słuchowisko to szukanie odpowiedzi na pytanie – czym jest „mądre projektowanie”. To zwrócenie uwagi na kreowanie przyjaznej przestrzeni oraz na aspekty jakie towarzyszą temu procesowi. To opowieść o projektowaniu dostosowanym do potrzeb człowieka i projektowaniu społecznym. Podróż do Łodzi to mądra i dowcipna przygoda okraszona łodzianizmami i zagadkami dla najmłodszych. W słuchowisku pt. „Widzę Ciebie mój człowieku mądrość dobra w każdym wieku. O sztuce projektowania LEPIEJ”, w niecodzienny sposób przywołani zostali również artyści - Katarzyna Kobro oraz Władysław Strzemiński, którzy wchodzą w twórczy dialog z Nelą i Felkiem. Pojawiają się w nim się również inne, łódzkie akcenty.

Słuchowisko napisane jest w nurcie pedagogiki Montessori. Akcent postawiony został mocno na doświadczenie architektury i bodźce zmysłowe.


Wystąpili:
Nela: Marta Nowacka
Felek: Dobromir Dymecki
Strzemiński: Cezary Stacewicz
Pani ze straganu: Katarzyna Stachnik-Kowalska
Katarzyna Kobro: Anna Becherka
Marysia: Maria Kowalska 

REALIZACJA
Scenariusz i reżyseria: Marta Nowacka
Współpraca merytoryczna: Łukasz Orzechowski
Produkcja: Maciej Sztąberek, Soundsitive Studio
Montaż: Hubert Tymiński, Soundsitive Studio
Realizacja dźwięku: Marek Sirecki, Studio MarAtlon

Projekt powstał na zlecenie Łódź Design Festival 2021.

>
>