Jak zaprojektować wzór na tkaninę czyli surface pattern design w praktyce

Jak zaprojektować wzór na tkaninę czyli surface pattern design w praktyce

Prowadzenie: Aga Kobylińska, KUKA drukarnia tkanin
Liczba uczestników: 10 osób
Gdzie: Muzeum Fabryki, Manufaktura, Drewnowska 58
Opłata: bezpłatnie
Zapisy: muzeum@manufaktura.com

Uwaga: należy mieć ze sobą własny komputer z oprogramowaniem Adobe (Ilustrator i Photoshop)

Wprowadzenie do tematyki surface pattern design: rodzaje wzorów, możliwości zastosowań. Tworzenie wzorów w praktyce: skąd czerpać inspirację, na co zwracać uwagę, jak zaprojektować powtarzalny raport - powtarzalny wzór. Warsztat ma na celu zainspirować i zachęcić uczestników do rozpoczęcia przygody z surface pattern designem i wyjaśnić sposób myślenia o powtarzalnych wzorach. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą prosty wzór/wzory, które poza warsztatem, będą mogli rozwijać i dopasować do swojego stylu, w oparciu o nabyte umiejętności.
Warsztat dedykowany osobom, które zawodowo lub hobbystycznie zajmują się grafiką, ilustracją, rysowaniem, malowaniem, mają podstawowe rozeznanie w programach Adobe Ilustrator lub/i Photoshop i swobodnie je obsługują, a chciałyby poszerzyć swoją działalność o projektowanie wzorów na tkaniny lub inne powierzchnie użytkowe.

Aga Kobylińska - projektantka KUKA, wzorami zajmuje się od 2013 roku - początkowe hobby dość szybko przerodziło się w pomysł na życie. Wiedzę i umiejętności związane z branżą surface pattern design (projektowanie wzorów na powierzchnie użytkowe) w głównym stopniu czerpała z serii uznanych międzynarowych kursów "Make it in Design", równolegle rozwijając swój delikatny styl. W Polsce projekty jej autorstwa można znaleźć m.in. w ofercie firm KUKA, Cottonbee, Dresowka.pl, często współpracuje też z amerykańskim studiem tekstylnym Colette&Blue. Wypracowane triki i techniki stara się przekazywać dalej - w dwóch kursach prowadzonych przez Agnieszkę na platformie Skillshare, wzięło dotychczas udział łącznie ponad 1000 osób.

>
>