infuture food lab

infuture food lab

03/10
wtorek
18:00 - 22:00
04/10
10:00 - 20:00
05/10
10:00 - 20:00
06/10
10:00 - 20:00
07/10
10:00 - 21:00
08/10
10:00 - 21:00

Organizator: infuture hatalska forsight institute
Mecenat projektu „Future of Food”Tesco
Partnerzy wystawy: Centrum Designu Gdynia – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Mecentat wystawy w Łodzi: Łódź Art Ceter
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, C2
Kiedy: 3-8.10

Mięso in vitro, mąka z owadów, jadalny druk - to wszystko dzieje się już dziś! Jak będzie wyglądać jedzenie przyszłości? Zapraszamy do multimedialnego laboratorium przyszłości: infuture food lab.

Projekt „Future of Food” to wzorcowy przykład udanej, interdyscyplinarnej współpracy dwóch różnych ośrodków naukowo-badawczych z biznesem. Projekt został zainicjowany przez Natalię Hatalską, założycielkę infuture institute która we współpracy z Wydziałem Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku zorganizowała konkurs na prace typu speculative design.

Na podstawie opracowanych przez instytut infuture trendów żywieniowych, kulturowych, społecznych i środowiskowych, studenci ASP podjęli się zaprojektowania jedzenia przyszłości. Założeniem konkursu było, aby każdy z projektów został merytorycznie osadzony w rzeczywistości, a wizjonerska koncepcja miała podstawy naukowe. Finał stanowi ekspozycja prac konkursowych „infuture food lab” oraz opracowanie raportu „Future of Food”.

Projekt prowadzony był przez Pracownię Designu Eksperymentalnego oraz konsultowany z mikrobiologiem Adamem Ossowickim z Netherlands Institute of Ecology (NIOO-KNAW).

Projekty powstałe w gdańskim ASP stanowią część wkładu merytorycznego do opracowanego przez infuture hatalska foresight institute raportu „Future of Food”, którego partnerem strategicznym jest firma Tesco.

Kuratorem wystawy jest dr Marta Flisykowska (Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku). Swoją premierę wystawa miała podczas Gdynia Design Days 2017.

Więcej o infuture hatalska foresight institute: TUTAJ
Bezpłatny raport „Future of Food”: POBIERZ


LOGOSY

>
>