Miasto i Las

Miasto i Las

03/10
wtorek
18:00 - 22:00
04/10
10:00 - 20:00
05/10
10:00 - 20:00
06/10
10:00 - 20:00
07/10
10:00 - 21:00
08/10
10:00 - 21:00

 

Organizator: Łódź Design Festival, „Wilk” Otwarty Klaster Designu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
Kurator: Ewa Solarz
Scenografia: Ewa Bochen i Maciej Jelski, Kosmos Project
Grafika: Małgorzata Gurowska
Projektanci: Agnieszka Bar, Marta i Lech Rowińscy / Beton, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Krzysztof Benke, Tomasz Korzewski / Beza Project, Asia Piaścik / Dingflux, Marta Niemywska-Grynasz, Dawid Grynasz, Małgorzata Ćwiek / Grynasz Studio, Monika Brauntsch / Kafti, Ewa Bochen, Maciej Jelski / Kosmos Project, Anna Szuflicka, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski / Malafor, Marcin Pogorzelski / Mapog, Liliana Krzycka i Rafał Pieszko / Menthol Architects.

Na świecie żyje dziś ponad 7 miliardów ludzi, połowa z nich mieszka w miastach. Aglomeracje wciąż się rozrastają, zajmując coraz więcej miejsca i pochłaniając naturalne siedliska zwierząt. To nie zwierzęta przyszły do nas, to my zajęliśmy zamieszkiwane przez nie tereny.

Celem wystawy Miasto i las jest zwrócenie uwagi na zwierzęta żyjące obok nas, na ich potrzeby, zwyczaje i niebezpieczeństwa, na jakie są narażone. Jednym ze sposobów pomocy dzikim zwierzętom w mieście jest udostępnianie im budek lęgowych. Do projektu zaprosiliśmy znanych polskich projektantów; po konsultacjach z ekspertem zaprojektowali oni budki lęgowe i miejsca schronienia dla ptaków, ssaków i owadów. Wystawa ma charakter edukacyjny, a skierowana jest do dzieci i rodziców.

Od marca 2016 roku wystawa została pokazana podczas: Design March w Reykjawiku, Gdynia Design Days, Helsinki Design Week, Greenahouse Stockholm Lighting and Furniture Fair, a także w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Zamku Cieszyn i Estonian Museum of Applied Art and Design.

LOGOTYP MUZEUM St. Wola maleWILK logotyp maleMiasto i las logotyp male

 

 

>
>