"30" – wystawa Ceramiki Paradyż

Organizator: Ceramika Paradyż
Kiedy: 17 – 26 maja
Gdzie: Centrum Festiwalowe Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, C0

30lat CeramikaParadyz 01

 

Ceramika Paradyż, wieloletni Mecenas Festiwalu od lat napędza polskie wzornictwo, świętując w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia na rynku. Produkty firmy charakteryzują się wyjątkowym designem, jakością i funkcjonalnością. Dokładnie te same wartości stanowiły jedne z priorytetów i symbole szkoły Bauhausu, która rozpoczęła swoją działalność dokładnie 100 lat temu. By docenić wkład tej przełomowej uczelni w rozwój współczesnej sztuki, wzornictwa przemysłowego i architektury, Ceramika Paradyż przygotowała tegoroczną wystawę inspirowaną filozofią zapoczątkowaną przez jej twórców z Weimaru, Dessau oraz Berlina.

Inspiracją do stworzenia bryły wystawy był plakat autorstwa Joosta Schmidta z 1923 roku oraz przestrzeń kawiarniana „Café Samt und Seide” zaprojektowana przez Lily Reich wraz z Ludwigiem Miesem van der Rohe podczas wystawy Die Mode der Dame w Berlinie 1927 roku. Grafika i kolorystyka nawiązuje do twórczości Bauhausu oraz obecnego, mocnego trendu logomanii.

Dwie okrągłe rocznice skłaniają do pochylenia się nad dotychczasowym dorobkiem oraz kierunkiem przyszłego rozwoju wzornictwa. Wystawa jest również doskonałą okazją do interpretacji tegorocznego hasła „Dobre Życie”. Dla każdego z nas będzie ono oznaczało coś zupełnie innego, w inny sposób będziemy dążyć do spełnienia, osiągnięcia szczęścia i celebrowania życia. To sprawia, że każdy z nas buduje swoją wyjątkową historię, wykorzystując do tego inne emocje, przedmioty czy miejsca.

Let’s celebrate!

Uczcij z nami te dwie wyjątkowe rocznice! Zrób pamiątkowe „selfie” na tle specjalnie przygotowanego neonu i opublikuj na swoich kanałach social media.

#ceramikaparadyz #paradyz #lodzdesignfestival #ldf #bauhaus #bauhaus100

>
>