LABEL Magazine x Bauhaus

banerLABELxBauhaus

Organizator:
LABEL Magazine, PURO Hotels
Kiedy: 18–31 maja 2019
Gdzie: PURO Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 16

LABEL Magazine x Bauhaus

Redakcja magazynu LABEL wraz z PURO Hotels zapraszają na wystawę prezentującą plakaty najlepszych polskich ilustratorów wykonane z okazji 100. urodzin Bauhausu.

W tym roku obchodzimy 100 lat Bauhausu, szkoły założonej w 1919 roku w Weimarze przez Waltera Gropiusa. Koncepcje wypracowane przez Gropiusa i jego współpracowników, takich jak Ludwig Mies van der Rohe, Hannes Meyer, Paul Klee czy László Moholy-Nagy, wywarły ogromny wpływ na nowoczesną architekturę, sztukę i design. Dlatego właśnie ten wyjątkowy jubileusz magazyn LABEL postanowił uczcić w nietypowy sposób – zapraszając najlepszych polskich plakacistów i ilustratorów do wykonania projektów inspirowanych stylem tej istniejącej jedynie czternaście lat uczelni, w której wykształciło się wielu wybitnych architektów, projektantów i artystów.

W wyniku współpracy z dwudziestoma zaproszonymi plakacistami powstały różnorodne projekty, które zaprezentowane zostaną w ciągu roku na wystawach w hotelach grupy PURO. Każdy plakat to oryginalna i niepowtarzalna interpretacja idei i stylu Bauhausu, a zarazem osobna opowieść na temat jego bogatej historii i teraźniejszości. Razem tworzą one niezwykłą kolekcję, upamiętniającą wpływ szkoły na współczesne myślenie o projektowaniu i architekturze. Wśród nich jest m.in. plakat z Walterem Gropiusem z okładki LABEL #35 autorstwa Andrzeja Pągowskiego.

Autorzy plakatów:
Michał Batory, Paulina Daniluk, Ewelina Gąska, Joanna Gniady, Patryk Hardziej, Krzysztof Iwański, Paweł Jońca, Aleksandra Morawiak, Ola Niepsuj, Krzysztof Nowak, Andrzej Pągowski, Paweł Rafa, Dawid Ryski, Damian Skotzke, Katarzyna Stanny, Anna Światłowska, Tomasz Walenta, Kasia Walentynowicz, Mieczysław Wasilewski, Martyna Wójcik-Śmierska.

Wystawy odbywające się w kolejnych miastach w Polsce w ciągu roku będą nie tylko niepowtarzalną okazją do zobaczenia wszystkich prac, ale także do zapoznania się z historią Bauhausu. Wystawie będzie ponadto towarzyszył pokaz filmu dokumentalnego “Duch Bauhausu”, w reżyserii Nielsa Bolbrinkera i Thomasa Tielscha (Niemcy, 2018).

Pierwsza wystawa "LABEL Magazine x Bauhaus" odbędzie się w PURO Hotel w Łodzi, w ramach Łódź Design Festival, 18-31 maja 2019 roku.

Otwarcie wystawy:
18 maja 2019 (sobota), godz. 20:00, PURO Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 16, 91-065 Łódź (lobby oraz Spirit Bar na V piętrze).

Pokaz filmu:
25 maja 2019 (sobota), godz. 15:00, Cinema Paradiso w PURO Łódź (I piętro)
Czas trwania: 95 min.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 10:00–22:00.

LABEL Magazine oraz PURO Hotels dziękują firmie Canon, która wydrukowała plakaty przy użyciu technologii Canon UVgel, na papierze Poster Paper, Machine Coated, Gloss 250g/m2 (IJM808).

>
>