„Ma*zda Design 2019 - MA”

Organizator: Mazda Design
Kiedy: 17 – 26.05
Gdzie: Centrum Festiwalowe Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, c0
WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PROJEKTOWYM MAZDA DESIGN 2019 I NAGRODY MAZDA DESIGN AWAR NASTĄPI 25.05 o godz. 16.40

„Ma*zda Design 2019 - MA” - to wystawa prezentująca efekty 10. edycji konkursu projektowego Mazda Design.

Jubileuszowy konkurs organizowany był pod hasłem „MA”– wieloznacznym, japońskim słowem oznaczającym m.in.: „przestrzeń pomiędzy”, „pauzę”, „odstęp” lub „oddech”.
Idea „MA” odwołuje się do japońskiej filozofii postrzegania przestrzeni, tworzenia sztuki, sposobu projektowania, a nawet – ogólniej – sposobu życia. „MA” to czas i przestrzeń niezbędne do realizacji jakiegoś dzieła czy kształtowania własnego życia, to pustka, która czeka żeby zostać wypełniona właściwym sensem.

Uczestnicy konkursu nadsyłali prace w trzech kategoriach. Zadanie w kategorii „Człowiek” polegało na zaprojektowaniu dowolnego przedmiotu – który zgodnie z koncepcją „MA” zwiększy komfort życia codziennego, poprzez zminimalizowanie nadmiaru uciążliwych bodźców napływających z otoczenia. Zadanie w kategorii „Przestrzeń” polegało na zaprojektowaniu obiektu, mebla, elementu wyposażenia lub dekoracji wnętrz, który swoje piękno i funkcje będzie ujawniać w relacjach przestrzennych ze światłem. Uczestnicy mieli potraktować światło jako tworzywo. W kategorii „Znak” wyzwanie stanowiło zaprojektowanie nowej wersji logo Mazdy, które będzie stanowić symbol wejścia marki w nową erę projektowania samochodów. Na wystawie prezentowane jest w sumie 16 prac – w tym projekty nagrodzone i wyróżnione oraz inne ciekawe propozycje, które zwróciły uwagę członków konkursowego jury.

>
>