Punkt Porad Roślinnych

Organizator: Łódź Design Festival, Łódzkie Centrum Wydarzeń
Kiedy: 18 – 26 maja 2019, 11:00 – 19:00
Gdzie: ul. Piotrkowska 87

Punkt Porad Roślinnych to przestrzeń zlokalizowana w Łódzkim Centrum Wydarzeń przy ulicy Piotrkowskiej. W trakcie festiwalu stanie się ona zieloną oazą, w której odwiedzający będą mogli zobaczyć i dowiedzieć się więcej o idei Growroomu, skorzystać z czytelni oraz podziwiać wystawę edukacyjną „Miejskie Ogrody” autorstwa Łukasza Nowackiego z fundacji Transformacja.
Odbędą się tam również warsztaty z miejskiej partyzantki ogrodniczej prowadzone przez autorki bloga Inspekty.pl oraz jedna z cyklicznych już w Łodzi, łódzka wymiana roślin organizowana w Łodzi od poprzedniego roku przez Krzyżówkę oraz roślinnik.

GROWROOM
Koncepcja stworzona przez duńskie studio projektowe SPACE10 oraz architektów: Madsa-Ulrika Husum i Sine Lindholm. Projekt został stworzony we współpracy z IKEA, która udostępniła instrukcję oraz projekt budowy w Internecie. Pomysł zakłada złożenie z 17 kawałków sklejki i 500 śrub oazy zieleni, którą można umiejscowić w przestrzeni miasta. Growroom, który jest ogrodem w kształcie kuli, zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń, ale jego konstrukcja pozwala na uprawę wielu gatunków roślin.

Warsztaty „Miejska partyzantka w praktyce”
Dominika Krzych i Kasia Basiewicz, autorki bloga Inspekty.pl, porozmawiają z uczestnikami o warzywach i o tym, dlaczego miejskie ogrodnictwo jest przyszłością naszych miast. Pokażą, co wspólnego ma miejskie ogrodnictwo z ekologią i ruchem zero waste. Dziewczyny pokażą wszystko, czego potrzeba, żeby za kilka miesięcy mieć na parapecie lub balkonie własny warzywniak.
Więcej informacji znajduje się w zakładce „warsztaty”.

Łódzkie wymiany roślin na Piotrkowskiej
Inicjatywa przeznaczona dla sympatyków roślinności, zachęcająca do wymiany roślin i doświadczeń ogrodniczych. Wydarzenie jest organizowane przez mieszkańców i przyjaciół Starego Rynku w Łodzi – Krzyżówkę we współpracy z blogiem roślinnik.

roslinnik logo zmniejszonelogo inspekty zmnieszoneKrzyzowka logo zmniejszone

 

>
>