Design 32

Design 32

Design 32 to jedyny konkurs i wystawa w Polsce, zajmujący znaczącą pozycję pośród innych wydarzeń poświęconych designowi i mogący się poszczycić gronem znakomitych laureatów. W tym roku świętujemy 10-lecie projektu, w ramach którego odbyła się wystawa w Rondzie Sztuki i wręczenie 4 nagród za najlepsze dyplomy projektowe polskich publicznych uczelni artystycznych.

Hasłem przewodnim, pod którym odbywał się w tym roku Design 32 są relacje, potraktowane zarówno dosłownie – jako zależności pomiędzy ludźmi, a środowiskiem zewnętrznym, a także w kontekście wyjaśniania tematów i pojęć.
Na wystawę złożyły się 32 prace dyplomowe, które przypisano odrębnym tematom tak, aby prowadzić widza przez kolejne zagadnienia dostrzegane w pracach młodych designerów. Spośród nich jury złożone z przedstawicieli uczelni artystycznych wybrało te najlepsze.

Nagrody otrzymali: Karolina Gardzilewicz (ASP Wrocław), Paweł Lewandowski (ASP Gdańsk), Marta Wota (ASP Łódź) oraz Martyna Piątek (ASP w Katowicach). Roxana Goncerzewicz (UAP Poznań), Dominik Kłóś (ASP Kraków), Agata Rosiecka (UAP Poznań) oraz Agnieszka Piotrowska (ASP Wrocław) otrzymali wyróżnienia honorowe.

Celem konkursu i towarzyszącej mu wystawy od zawsze jest promocja młodych talentów i wsparcie działań zmierzających do ich zaistnienia na rynku projektowym. Stanowi on również znakomitą okazję do zaprezentowania aktualnych tendencji w projektowaniu.

Nie tylko wystawa!
Design 32 pokazuje szeroką perspektywę młodego projektowania w kraju – zaznacza obszary zainteresowań, pokazuje tematykę dyplomową, która często jest odbiciem aktualnych tendencji w projektowaniu. To również okazja do spotkań, które w okolicznościach pandemii tym razem ograniczono do oprowadzania online po wystawie oraz towarzyszących wydarzeń online: cyklu gościnnych wykładów pt. „Czas czuwania” oraz cyklu spotkań „Typorozmowy”.


Projekt wspierają:
Akademickie Centrum Designu, FONT nie czcionka!, FORMY.XYZ, WhiteMad, TVP Kultura, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Notes Na 6 Tygodni i Fundacja Bęc Zmiana, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

>
>