IP LAB

12 maja 2022, godz. 17:30 - 20:00
13-15 maja 2022, godz. 10:00 - 20:00
16-19 maja 2022, godz. 10:00 - 18:00
20-22 maja 2022, godz. 10:00 - 20:00

LDF2022 IP LABWystawa w dniach: 12 – 22 maja 2022 r.
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

Powrót do korzeni, czy zwrot w stronę przyszłości?
Hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu – Re:generacja, skłania do refleksji nad tym, w którą stronę zmierza współczesne wzornictwo. Czy zabierze nas w nostalgiczną podróż do przeszłości? A może czeka nas projektowa rewolucja, która na nowo zdefiniuje pojęcie wzornictwa użytkowego? Rzeczywistość szybko się zmienia, a wraz z nią zmienia się nasze spojrzenie na design. Interprint dostrzega nurt projektowy, który sięga do korzeni, zanurza się w dziedzictwie poprzednich pokoleń i czerpie z niego to, co najlepsze. Zwrot w stronę autentyczności, rzemiosła i przedmiotów z duszą, stanowi alternatywę dla masowej produkcji.

Laboratorium
Interprint zaprasza wszystkich odwiedzających festiwal do eksperymentu. W centrum wystawienniczym przy ul. Tymienieckiego w Łodzi powstanie „Laboratorium” – miejsce spotkań i inspiracji, w którym uczestnicy wydarzenia będą mogli zetknąć się z propozycjami firmy – wybranymi dekorami oraz materiałami, z którymi można je łączyć. Wizyta w „Laboratorium” to okazja, by zbadać różnorodne faktury, wzory i kolory, stworzyć z nich własne kompozycje.

Interprint sponsorem ŁDF
Interprint już po raz 15. będzie sponsorem Łódź Design Festival. W tych wyjątkowych dniach dla świata designu, ale również dla miasta Łodzi, firma chce być obecna i aktywna. Pomysł na interakcje z odwiedzającymi jest inspirujący dla dwóch stron. Możemy otrzymać informację zwrotną co w dzisiejszych czasach warte jest uwagi i jak kreować swoje otoczenie by odczuwać komfort i regenerować się. Tradycyjnie już, firma Interprint jest fundatorem nagrody specjalnej w konkursie make me!, który ma na celu wparcie młodych projektantów w realizacji odważnych i innowacyjnych projektów. W jury konkursu zasiądzie Maurizio Burrato, Dyrektor Generalny Interprint Włochy oraz Członek Grupy Projektowej Interprint, który pomoże wyłonić najlepsze wśród zgłoszonych prac.

Kurator: Zespół Interprint.

www.interprint.com

>
>