Re:generacja. Wystawa Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie

Wystawa w dniach: 12 – 22 maja 2022 r.
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

„Nadawanie formy to życie.” – Paul Klee

wewnątrz
Kolory, formy, tekstury, proporcje – wszystkie te elementy mogą skłaniać do relaksu, budzić poczucie komfortu i związane z nim poczucie bezpieczeństwa. Przez ostatnie lata szczególnie doceniliśmy rolę schronień. Wnętrze odzyskało swój wymiar terapeutyczny – regeneracyjny.

Dom z powrotem stał się naszą twierdzą.
Wykładowcy oraz studenci i studentki Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie w swoich projektach wnętrz, przestrzeni rekreacyjnych i zrealizowanych obiektach położyli nacisk na takie oddziaływanie formy by mogły zachodzić dzięki niej procesy odbudowujące siły witalne użytkowników, dlatego nadając kształt wnętrzu jakim jest dom, mieszkanie, czy salon odnowy młodzi projektanci mieli świadomość, że tworzą tym samym miejsce regeneracji.

na zewnątrz
Przestrzeń publiczna zyskała obecnie jeszcze bardziej integrujący i intrygujący charakter, stąd projekty małej architektury, gdzie przyroda łączy się z architekturą różnorako oddziałując na zmysły, w tym zmysł słuchu, to kolejny z motywów eksplorowanych przez naszych studentów. Żyjemy intensywnie, ale paradoksalnie nie stronimy od intensywnych bodźców estetycznych by się od natłoku naszych zadań skutecznie oderwać. Słowa Paula Klee są nam obecnie szczególnie bliskie. Ożywienie twórcy przywrócenie sił w procesie projektowym- wiara we własną moc sprawczą i świadomość, że zaprojektowane formy mogą też przywrócić siły u odbiorcy – to wspaniałe naczynia połączone.

rzeczy małe
Łącząca rozproszone rośliny w harmonijną kompozycję ikebana, wygodne, proste w produkcji siedziska, rzeźba, która może stać się suszarką na naczynia, łagodne, organiczne kształty ceramicznych obiektów przez kontakt z nimi, nie tylko wzrokowy ale i haptyczny również możemy poczuć się odżywieni formą.

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane prace studentów i pedagogów Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie.

Kurator: Małgorzata Kopczyńska-Matusewicz, Dominika Zawojska-Kuriata, Magda Różalska
Autor: Studenci i pedagodzy Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie

>
>